Zmiany w Android TV. Jeszcze w tym roku do telewizorów trafi odświeżony Sklep

Android TV dostanie zaktualizowany Sklep z aplikacjami
Android TV dostanie zaktualizowany Sklep z aplikacjami
Oskar Ziomek

09.05.2019 14:58, aktual.: 02.10.2020 10:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

System Android TV czekają interesujące zmiany, o których Google poinformował podczas konferencji I/O dla deweloperów. Jedną z wyczekiwanych nowości będzie odświeżony Sklep Play, który w obecnej formie jest nie tylko mało atrakcyjny wizualnie, ale także trudny w obsłudze, mimo dostępnego wyszukiwania głosowego.

Producent na szczęście dostrzegł ten problem i zamierza odświeżyć interfejs Sklepu, o czym poinformowano podczas sesji, a na szczegóły zwraca uwagę Android Police. Obecnie Sklep z aplikacjami w Androidzie TV oferuje jedynie prosty podział na kategorie, a wyszukiwanie konkretnej aplikacji bywa kłopotliwe – oprogramowanie długo zwleka z prezentacją aplikacji, które zgadzają się z wpisywaną nazwą na wirtualnej klawiaturze.

Odświeżony Sklep w Androidzie TV, źródło: Google, Android Police.
Odświeżony Sklep w Androidzie TV, źródło: Google, Android Police.

Po aktualizacji, która ma trafić do Androida TV jeszcze w tym roku, interfejs zostanie przebudowany. Dzięki temu będzie nie tylko bardziej atrakcyjny wizualnie, ale pozwoli także szybciej docierać do interesujących programów. Ułatwiony ma zostać także proces wnoszenia opłat, co ma zachęcić użytkowników do częstszego decydowania się na usługi wymagające mikropłatności czy subskrypcji.

Odświeżony etap płatności za subskrypcję, źródło: Google, Android Police.
Odświeżony etap płatności za subskrypcję, źródło: Google, Android Police.

Google odświeży także Androida Auto

Zmiany związane z interfejsem czekają także Androida Auto, czyli oprogramowanie Google'a, które pozwala integrować smartfon z nowoczesnymi systemami w samochodach. Tutaj interfejs nie był odświeżany praktycznie od nowości, przez co zmiany są tym bardziej wyczekiwane.

Nowy wygląd menu pozwoli szybciej włączać żądane aplikacje, a całość lepiej wpasuje się we wnętrza nowoczesnych aut. O szczegółach możecie przeczytać w odrębnej publikacji.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)