Zmiany w regulaminie WhatsAppa. Popularność aplikacji nadal rośnie

Strona głównaZmiany w regulaminie WhatsAppa. Popularność aplikacji nadal rośnie
15.05.2021 14:48
WhatsApp ciągle pnie się w górę
WhatsApp ciągle pnie się w górę
Źródło zdjęć: © NurPhoto via Getty Images | NurPhoto

W sobotę 15 maja nastąpiła dawno zapowiada zmiana w regulaminie WhatsAppa. Od teraz dane wszystkich użytkowników chętnych do wykorzystywania pełnych funkcji komunikatora muszą liczyć się z tym, że ich dane trafiają na serwery Facebooka. Jak pokazują statystyki, WhatsApp nadal ma wielu fanów.

Krótko po ogłoszeniu zmian w regulaminie WhatsAppa (która wchodzą w życie od dziś), zaczęła rosnąć popularność innych komunikatorów. Najwięcej użytkowników zyskały TelegramSignal, chociaż w przypadku tego pierwszego, nie była to trafna decyzja. Wielu ekspertów w branży cyberbezpieczeństwa powie wam, że twórcom Telegrama nie warto ufać, a sama aplikacja nie spełnia wymagań do określania jej mianem "bezpiecznego komunikatora".

Według analiz danych z SensorTower, w tym roku Signal został pobrany około 64 milionów razy, a Telegram uzyskał 162 miliony nowych pobrań. To wyraźny efekt zmian w regulaminie WhatsAppa. Natomiast jak to wyglądają słupki pobrań dla komunikatora Facebooka?

354927524956307134
Źródło zdjęć: © SensorTower

Widzimy wyraźny spadek w stosunku do poprzednich miesięcy. Różnica jest zauważalna, ale nie ma mowy o żadnym kryzysie. W 2020 roku WhatsAppa pobrano już 172 miliony razy. Pomimo, wydawałoby się, kryzysu wizerunkowego, Facebook świetnie sobie radzi. Użytkownicy być może odpłynęli do Signala czy Telegrama, ale szybko pojawili się nowi.

354927524956438206
Źródło zdjęć: © SensorTower

Z pewnością wielu użytkowników nie chce rozstawać się z platformą WhatsApp. To mogło skłonić do powrotu wiele osób, które wcześniej zmieniły komunikator. Dla części użytkowników kwestia przyzwyczajenia może być ważniejsza, niż potencjalna utrata bezpieczeństwa czy prywatności.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (43)