Zmiany w regulaminie WhatsAppa. Popularność aplikacji nadal rośnie

WhatsApp ciągle pnie się w górę
WhatsApp ciągle pnie się w górę
Źródło zdjęć: © NurPhoto via Getty Images | NurPhoto
Arkadiusz Stando

15.05.2021 14:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W sobotę 15 maja nastąpiła dawno zapowiada zmiana w regulaminie WhatsAppa. Od teraz dane wszystkich użytkowników chętnych do wykorzystywania pełnych funkcji komunikatora muszą liczyć się z tym, że ich dane trafiają na serwery Facebooka. Jak pokazują statystyki, WhatsApp nadal ma wielu fanów.

Krótko po ogłoszeniu zmian w regulaminie WhatsAppa (która wchodzą w życie od dziś), zaczęła rosnąć popularność innych komunikatorów. Najwięcej użytkowników zyskały TelegramSignal, chociaż w przypadku tego pierwszego, nie była to trafna decyzja. Wielu ekspertów w branży cyberbezpieczeństwa powie wam, że twórcom Telegrama nie warto ufać, a sama aplikacja nie spełnia wymagań do określania jej mianem "bezpiecznego komunikatora".

Według analiz danych z SensorTower, w tym roku Signal został pobrany około 64 milionów razy, a Telegram uzyskał 162 miliony nowych pobrań. To wyraźny efekt zmian w regulaminie WhatsAppa. Natomiast jak to wyglądają słupki pobrań dla komunikatora Facebooka?

Obraz
© SensorTower

Widzimy wyraźny spadek w stosunku do poprzednich miesięcy. Różnica jest zauważalna, ale nie ma mowy o żadnym kryzysie. W 2020 roku WhatsAppa pobrano już 172 miliony razy. Pomimo, wydawałoby się, kryzysu wizerunkowego, Facebook świetnie sobie radzi. Użytkownicy być może odpłynęli do Signala czy Telegrama, ale szybko pojawili się nowi.

Obraz
© SensorTower

Z pewnością wielu użytkowników nie chce rozstawać się z platformą WhatsApp. To mogło skłonić do powrotu wiele osób, które wcześniej zmieniły komunikator. Dla części użytkowników kwestia przyzwyczajenia może być ważniejsza, niż potencjalna utrata bezpieczeństwa czy prywatności.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (43)
Zobacz także