Zmiany w silniku przeglądarki Opera 10.70

Zmiany w silniku przeglądarki Opera 10.70

03.08.2010 17:51

Opera Software udostępniła aktualizację przeglądarki Opera 10.70. Główna zmiana to udoskonalenia wprowadzone w silniku renderującym Presto.

Zespół programistów z Opery pracuje obecnie nad dwoma wydaniami przeglądarki internetowej. To udostępniona niedawno w wersji RC2 Opera 10.61 i większa aktualizacja o nazwie kodowej „10.70” (finalny numer nie jest jeszcze określony). Podczas gdy prace nad 10.61 są już na ukończeniu, kolejna wersja przeglądarki jest dopiero rozwijana. Opera Software właśnie wprowadziła nowe funkcje i poprawki w silniku 10.70 - Presto. Udostępniono trzy nowe funkcje - HTML5 HashChangeEvent, pozycjonowanie i dopasowywanie grafik w CSS3, a także Selection.selectAllChildren. Poza tym zmiany pojawiły się w obsłudze grafik SVG, jak również debuggerze JavaScriptu. Pełna lista poprawek dostępna jest na oficjalnym blogu Opery.

Najnowszą wersję przeglądarki Opera 10.70 można pobrać z naszego vortalu. Dostępne są wersje programu dla systemów Windows, Mac OS X i Linux. Producent ostrzega przed mogącymi wystąpić błędami w przeglądarce. Program może zawieszać się podczas pracy, a także prowadzić do utraty danych. Cały czas trwają prace nad jego rozwojem i wyeliminowaniem błędów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (56)