Zmiany we wskaźnikach w Ubuntu 10.10

30.07.2010 16:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Programiści firmy Canonical wprowadzili kolejne zmiany do przygotowywanej nowej wersji systemu Ubuntu. Dotyczą one wskaźników, które mają być znacznie przebudowane na potrzeby oprogramowania.

Canonical realizuje kolejne pomysły dotyczące systemu Ubuntu 10.10. Zostały one zaproponowane w maju przez założyciela i byłego szefa firmy, Marka Shuttelwortha. W najnowszej wersji alpha oprogramownia wprowadzono poprawki we wskaźniku dźwięku, a także wiadomości. Obecnie z poziomu górnego panelu można nie tylko edytować natężenie dźwięku, ale także podejrzeć okładkę odtwarzanej płyty i podstawowe informacje o utworze. Użytkownik może też pauzować i odtwarzać kolejne piosenki, wybierać dostępne listy odtwarzania i otworzyć preferencje dźwięku. Zrzut ekranu prezentujący zmiany dostępny jest tutaj (plik PNG). Z kolei we wskaźniku wiadomości zastosowano nieznaczne poprawki w wyświetlaniu liczby nieodebranych e-maili. Jego zdjęcie można obejrzeć tu (plik PNG).

W Ubuntu 10.10 mają pojawić się poważne zmiany dotyczące wskaźników. Zostaną one rozbudowane o dodatkowe funkcje. Wskaźnik głośności będzie umożliwiał odtwarzanie utworów czy przeskakiwanie między piosenkami z aktualnie uruchomionego odtwarzacza muzycznego. Zmiany będzie można wprowadzać także za pośrednictwem ikony zegara (strefa czasowa, kalendarz, zadania) albo wskaźnika klawiatury. O innych pomysłach dotyczących Ubuntu 10.10 informowaliśmy w maju.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (55)