Sapphire Radeon RX 550 Polaris 21 GPU 4GB Micron memory mining test

Cześć,

Jeśli ktoś się interesuje kopaniem kryptowalut na GPU i wie o co chodzi, przedstawiam testy najnowszej wersji RX 550 na rdzeniu Polaris 21 w wydaniu Sapphire

Bios jest moją robotą, strapy elpidy (odblokowane dodatkowe 2 cu).

Testy wykonane na:

Asus B250 Mining Expert, Intel Celeron G3930, 8GB RAM Crucial, 160HDD, Windows 10 Pro

1 x Sapphire Radeon RX 550 4GB

xmr (~56W ze ściany, ~475H/s):

aeon (~56W ze ściany, ~950H/s):

eth (~72W ze ściany, 13,5MH/s):

  

Raspberry Pi + Qt/QML + QtWebEngine + YouTube 1080p - da się

Cześć wszystkim.

Jeśli ktoś z Was interesuje się Raspberry Pi i programowaniem w Qt QML itp. to mam dla Was dobrą wiadomość.

Jednym z ciekawszych problemów jest odtwarzanie materiałów z YouTube'a, w szczególności tych o lepszej jakości (720p, 1080p). QtWebEngine jest zbudowane o Chromium. Strony wczytują się zazwyczaj poprawnie.

Odtwarzanie video np. z YouTube'a to jednak problem dla procesora, który dekoduje strumień software'owo i obraz wyraźnie "czka" Domyślnie YouTube serwuje nam strumienie WebM.

System typu CarPi część 2, QML/C++

Witam wszystkich ponownie.

Poniżej na filmie prezentuję przepisany od nowa, z użyciem technologii QML + logika C++ amatorski system typu Car Pi (a przynajmniej ja go tak nazywam).

Oczywiście, jak to zwykle bywa system jest w fazie gruntownej budowy, co za tym idzie nie zdecydowałem się pokazać wszystkich funkcjonalności, żeby nie było jakiegoś Segmentation fault ;)

Sprzęt, na którym to wszystko działa to jeden Raspberry Pi 2 (jako główny sterownik) i po jednym Raspberry Pi B+ na kamerę (kamera Sony IMX219 do rpi). Do tego tani, chiński wyświetlacz z aliexpress za ok.

System typu CarPi

System typu CarPi

Zainspirowany podobnymi projektami tego typu...

Przepraszam za jakość i sposób nagrania.System w fazie projektowania.

Założenia:

- odtwarzanie obrazu z kamer (przód pojazdu i tył pojazdu)- odtwarzanie MP3- odtwarzanie video/youtube- nawigacja (navit opensource)- wyświetlanie parametrów pojazdu (OBD2)

Głównym problemem przy tworzeniu projektu jest brak czasu :D

 

YouTube na Raspberry Pi bez X-ów - krótkie "howto"

Jako, że Raspberry Pi jest podłączony na bieżąco do mojego tv, zacząłem się zastanawiać, czy mógłbym zrobić z niego jakiś większy użytek (w sensie multimedialny), niż tylko server vpn i prosty ftp.

Zacząłem kopać w zasobach internetu i natknąłem się na ciekawy tutorial, jak odtwarzać materiały video z youtube'a. Z początku było trochę różnych problemów, ale ogarnąłem je szybko, popijając zimne piwko (któreś z kolei).

Zapisywanie obrazu z kamery internetowej do pliku (gstreamer)

Być może znajdzie się ktoś, kto będzie chciał szybko i sprawnie, bez żadnego dodatkowego softu (prócz gstreamera) zapisać obraz z kamerki internetowej do pliku, w formie nieskompresowanej, lub powiedzmy avi, w formacie h264. Poniżej przykład, jak tego dokonać.

Bez kompresji:

sudo gst-launch -v v4l2src device=/dev/video0 ! queue ! videoscale method=1 ! "video/x-raw-yuv,width=640,height=480" ! queue ! videorate ! "video/x-raw-yuv,framerate=(fraction)15/1" ! queue ! avimux ! filesink location=plik.avi

h264:

gstreamer webcamera pipeline

Hej ! Mało kto używa gstreamera, jednak są pasjonaci. Na pierwszy rzut, niejako wpis proponuję działający pipeline do webcamery:

sudo gst-launch -v v4l2src device=/dev/video0 ! queue ! videoscale method=1 ! "video/x-raw-yuv,width=320,height=240" ! queue ! videorate ! "video/x-raw-yuv,framerate=(fraction)15/1" ! x264enc ! rtph264pay ! tcpserversink host=192.168.1.238 port=5000

W razie pytań służę pomocą ;)