Mark Zuckerberg z pewnością nie może zaliczyć początku tego tygodnia do udanych. W poniedziałek wartość akcji Facebooka spadła o ok. 5 proc., co zbiegło się z wielką awarią serwisu oraz Messengera, Instagrama i WhatsAppa. W ciągu kilku godzin osobisty majątek Zuckerberga zmalał o 7 mld dolarów.

bEUUYsRN

O sprawie informuje na swoim koncie na Twitterze serwis Insider Paper, który powołuje się z kolei na agencję Bloomberg. We wpisie podkreślono, że Zuckerberg spadł w poniedziałek o jeden szczebel na liście najbogatszych ludzi świata. Według stanu na 1 września biznesmen znajdował się na 5. miejscu, tuż za Jeffem Bezosem, Elonem Muskiem, Bernardem Arnaultem i Billem Gatesem.

Jak informuje Puls Biznesu, notowania Facebooka spadły w poniedziałek m.in. po tym, jak Zuckerberg został ponownie oskarżony o ignorowanie informacji o negatywnych skutkach jego usług. Na notowaniach odbiły się też poniedziałkowe doniesienia o awarii serwisu społecznościowego.

Według danych serwisu Downdetector, tuż przed godziną 18.00 liczba zgłoszonych awarii Facebooka sięgnęła ponad 30 tys. Użytkownicy mieli problem z zalogowaniem się do serwisu oraz z wysyłaniem wiadomości przez komunikatory. Wielu osobom nie działała też strona główna.

bEUUYsRP

Mike Schroepfer, CTO Facebooka, potwierdził na Twitterze, że podłożem awarii były problemy sieciowe, o czym pisaliśmy wcześniej na łamach naszego portalu. Zapewnił przy tym, że cały zespół pracuje nad przywróceniem usług.

Więcej o awarii Facebooka można przeczytać w naszym aktualizowanym na bieżąco tekście:

Awaria Facebooka zakończona. Użytkownicy mogą już zalogować się do Messengera i Instagrama (aktualizacja)
Awaria Facebooka zakończona. Użytkownicy mogą już zalogować się do Messengera i Instagrama (aktualizacja)

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Komentarze (295)
bEUUYsSL