ZUS ma problem z logowaniem. Są zgłoszenia awarii (aktualizacja)

ZUS, Zakład Ubezpieczeń Społecznych
ZUS, Zakład Ubezpieczeń Społecznych
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Longfin Media
Oskar Ziomek

26.06.2023 10:07, aktual.: 26.06.2023 11:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zakład Ubezpieczeń Społecznych nie działa w pełni sprawnie. Polacy zgłaszają problemy z logowaniem do serwisu PUE ZUS, co w praktyce uniemożliwia dostęp do konta w serwisie.

Problemy z logowaniem do serwisu PUE ZUS zaczęły narastać od godziny 8:30. Według informacji serwisu downdetector, największa liczba zgłoszeń spłynęła z Warszawy i choć skala nie jest ogromna, raporty wyraźnie wskazują, że problem dotyczy samego logowania do aplikacji. W redakcji udało nam się zalogować na profil PUE ZUS, za to problemy pojawiły się dopiero w aplikacji, czy próbie wyświetlenia niektórych opcji.

Możliwe więc, że ZUS po prostu walczy z awarią systemu, w wyniku której mogą występować problemy z niektórymi elementami aplikacji PUE lub aplikacji mZUS. Przypomnijmy, że logowanie do PUE można zrealizować na wiele sposobów, w tym wykorzystując indywidualny login i hasło, uwierzytelnianie przez bankowość elektroniczną czy wykorzystanie Profilu Zaufanego.

Błąd w PUE ZUS
Błąd w PUE ZUS© dobreprogramy

W tym momencie trudno powiedzieć, jak długo potrwają utrudnienia z logowaniem PUE ZUS lub działaniem samego systemu. Zakład Ubezpieczeń Społecznych jak na razie nie potwierdził awarii systemów w mediach społecznościowych, więc można zakładać, że jak na razie problemy użytkowników traktowane są indywidualnie. Będziemy śledzić ten temat na bieżąco i aktualizować niniejszą publikację, gdy pojawią się nowe informacje w tym zakresie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Aktualizacja, godz. 11:55

Jak wynika z aktualizowanych na bieżąco zgłoszeń w serwisie downdetector, logowanie do PUE ZUS powinno już działać prawidłowo. Liczba raportów użytkowników spadła poniżej 20, z czego wnioskujemy, że znakomita większość problemów z logowaniem do ZUS-u została już rozwiązana. Będziemy śledzić dalej ten temat, ale mamy nadzieję, że użytkownicy PUE ZUS nie będą już dziś mieli kłopotów podczas korzystania z konta.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)