Corel AfterShot Pro 2, 64-bitowy, szybszy i z HDR

Corel AfterShot Pro 2, 64‑bitowy, szybszy i z HDR

Corel AfterShot Pro 2, 64-bitowy, szybszy i z HDR
24.05.2014 18:11, aktualizacja: 25.05.2014 12:48

Firma Corel wydała drugą wersję swojego programu AfterShot Pro, przeznaczonego do zarządzania zdjęciami i wywoływania RAW-ów na systemach Windows, OS X i Linux. Z tym wydaniem pojawiła się 64-bitowa wersja programu, a jego cena została obniżona.

Corel AfterShot Pro 2 ma konkurować z DxO Optics Pro, Adobe Photoshop Lightroom bądź Apple Aperture. Podobnie jak konkurenci, pozwala utrzymać kolekcję zdjęć w ryzach oraz umożliwia wprowadzanie zmian bez modyfikacji oryginalnych plików. Aby szybko pozbyć się wprowadzonych zmian, wystarczy skorzystać z wprowadzonego w tej wersji programu przycisku Reset all adjustments, który znalazł się na samym dole panelu edycji.

Według Corela możliwość wykorzystania 64-bitowej architektury przez program pozwala na pracę z plikami o rozmiarze do 250 megapikseli i plikami TIFF zajmującymi ponad 30 MB. Obróbka zdjęć ma być o 30% szybsza niż w poprzedniej wersji programu. Co ciekawe, Corel zdecydował się zintegrować w AfterShot Pro algorytmy usuwające szumy i poprawiające wygląd zdjęć, opracowane przez firmę Athentech, znane z wtyczek Perfectly Clear i zdolne poprawić zarówno zdjęcia zrobione lustrzanką, jak i telefonem. Program zyskał także możliwość obróbki zdjęć zapisanych w formacie surowym przez nowe aparaty, kolejne profile pojawią się w najbliższych miesiącach. Pełna lista wspieranego sprzętu znajduje się na stronie producenta.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Możliwość tworzenia obrazów HDR pojawiła się w AfterShot Pro dla Windows, w pozostałych wersjach zostanie dodana latem w darmowej aktualizacji. Program pozwala na składanie w jeden obraz wielu zdjęć, zarejestrowanych z różnymi wartościami ekspozycji, na kilka sposobów, co pozwala osiągnąć różne efekty. Aby skorzystać z tej możliwości, należy zaznaczyć serię zdjęć i z menu kontekstowego (pod prawym przyciskiem myszy) wybrać odpowiednią opcję. W pierwszym kroku użytkownik może ułożyć zdjęcia i usunąć niechciane elementy. Potem możemy przystąpić do wybrania odpowiednich parametrów (balans bieli, kontrast, nasycenie barw, jasność cieni, świateł i tak dalej) dla obrazu. Potem zostaje już tylko eksport.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]
Obraz

Na palecie narzędzi znajdziemy poprawione narzędzie do usuwania „czerwonych oczu” oraz zupełnie nowe — kontrast lokalny — pozwalające wydobyć ze zdjęcia więcej szczegółów i uwypuklić teksturę fotografowanych obiektów. Zupełnie przeprojektowany został panel ustawień masowego przetwarzania zdjęć.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Nowy AfterShot Pro kosztuje 79 dolarów (tyle samo co Aperture, 20 dolarów mniej niż przeceniony obecnie DxO Optics Pro), aktualizację można kupić za 59 dolaŕów. Przez najbliższych kilka dni w tej samej cenie program mogą kupić osoby, które posiadają już PaintShop Pro 6 oraz planujące przesiadkę z Apple Aperture i Lightroom 5. 30-dniową wersję próbną można pobrać z naszej bazy programów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)