Niemcy masowo blokują Google Street View

22.10.2010 10:35, Autor: Wojciech Cybulski (Nicolass), Kategoria: News
NewsImage

Już blisko 250 tysięcy Niemców skorzystało z procedury "opt-out" i zablokowało umieszczenie swojego domu w usłudze Street View - wynika z danych opublikowanych na blogu Google.

Google miał duże problemy z uruchomieniem Street View w kraju Bismarcka. Ceniący prywatność obywateli rząd w Berlinie bardzo ostro zareagował na informacje o przechwytywaniu danych, które miało miejsce "przy okazji" wykonywania zdjęć niemieckich ulic. By ratować swój wizerunek i nie dopuścić do zablokowania usługi, Google musiał zapewnić Niemcom możliwość zasłonięcia wybranych posesji. Stworzono ku temu specjalny formularz i dodatkowe narzędzia ułatwiające znalezienie i zamazanie własnego domu. Google zdecydował się na ścisłą współpracę z instytucjami ochrony danych osobowych i dbał o przestrzeganie lokalnego prawa - wszystko po to, by usługa Street View mogła być oficjalnie uruchomiona w Niemczech. Obecnie amerykański gigant internetowy ma już przygotowany widok ulic 20 największych miast. Wykonane zdjęcia obejmują ponad 8 mln gospodarstw domowych - blisko 250 tysięcy z nich będzie jednak rozmytych, by chronić prywatność właścicieli posesji. Szkoda, że podobnej możliwości nie mieli obywatele innych państw, w których usługa Street View jest dostępna.

Google nie zdradził, kiedy wszystkie przygotowane zdjęcia będą dostępne w niemieckiej wersji Street View.

r   e   k   l   a   m   a

Komentarze (21)  

AvatarUżytkownik jest nieaktywny
ulth | 22.10.2010 10:45#1

i bardzo dobrze
google - stop

AvatarUżytkownik jest nieaktywny
macgyver2004 | 22.10.2010 10:49#2

To ja jeszcze mam pomysł żeby zablokować osobom z niemiec dostepu do StreetView innych państw.

Avatar
elap (niezalogowany) | 22.10.2010 11:01#3

@macgyver2004
myślisz że tym by się tak mocno przejęli w Niemczech ludzie nie mają tyle czasu na zabawy w necie tak jak Tobie się wydaje.

AvatarUżytkownik jest nieaktywny
Cedar | 22.10.2010 11:01#4

Ma ktoś linka do tak zamazanego domu?

AvatarUżytkownik jest nieaktywny
MiL- | 22.10.2010 11:04#5

Głupota. Niech jeszcze zakrywają domy plandekami żeby przypadkiem ktoś kto tamtędy przechodzi nic nie widział.

Avatar
Anonim (niezalogowany) | 22.10.2010 11:14#6

No i dobrze. Nie demonizowałbym jakoś specjalnie Google, ale jak im dać za dużo swobody to zaczynają sobie pozwalać na zbyt wiele.

Jeśli ktoś nie chce żeby jego dom był widoczny to powinien mieć do tego prawo. Dobrze Niemcy robią, że trzymają google krótko.

AvatarUżytkownik jest nieaktywny
RubasznyRumcajs | 22.10.2010 11:17#7

no, rzeczywiscie masowo.
cale 250 tys z ponad 80 milionow mieszkancow!

AvatarUżytkownik jest nieaktywny
opi | 22.10.2010 11:17#8

"Szkoda, że podobnej możliwości nie mieli obywatele innych państw, w których usługa Street View jest dostępna."

Szkoda, że ta usługa w ogóle nie jest dostępna w Polsce.
Szkoda, że nawet Google Earth ze zdjęciami satelitarnymi jest daleko w tyle w porównaniu do Niemiec, gdzie przy max. zbliżeniu widać auta!

W Polsce to taka bieda że tu nikt nic nie chce robić

Avatar
Prusy? (niezalogowany) | 22.10.2010 11:19#9

"w kraju Bismarcka".
Hmmm?
Kraj Bismarcka to Prusy.
Niemcy to nazwa na wszystkie ludy mówiące obcym językiem dla Słowian (przeważnie ludy germańskie).
Dzisiejsze Niemcy to też Saksończycy, Bawarczycy, Szwabowie, Nadreńczycy, i wiele wiele innych.

Wnioskuję, że "Google miał duże problemy z uruchomieniem Street View" nie tylko w Brandenburgii (resztka po Prusach), ale we wszystkich krajach (landach) Niemiec.

PS.
Oczywiście Bismarck utworzył II Rzeszę, ale jego krajem były Prusy.

AvatarUżytkownik jest nieaktywny
Babcia Klozetowa | 22.10.2010 11:21#10

Blokują street view, a chętnie umieszczają najróżniejsze systemy monitoringu na terenie miast, które mają jakoby zapewniać "bezpieczeństwo"? Wolę jak mnie obserwuje Google niż administracja państwowa :P

Avatar
opikiller (niezalogowany) | 22.10.2010 11:23#11

do OPI zaprawde powiadam ci i jeszcze kiedyś będziesz się cieszył z tego powodu :)

Avatar
KONTO USUNIĘTE | 22.10.2010 11:28#12

Dziwne jest to, że wszędzie piszą, że Niemcy nie chcą wymazywać domów, a tutaj odwrotnie?!

Avatar
martuff (niezalogowany) | 22.10.2010 14:30#13

master_zonk6...nic dodać, nic ująć. Oto bolesna prawda

Avatar
Lynkh (niezalogowany) | 22.10.2010 15:01#14

@master_zonk6:
Skąd masz te informacje? Jest dokładnie odwrotnie:
http://www.hotmoney.pl/artykul/rynek-bezrobotni-niemcy-przyjezdzaja-do-pracy-w-p...

Bogatym i gospodarnym krajem to się Niemcy zrobili wtedy, gdy prawo zezwoliło organom policyjnym wchodzić do domów i wystawiać mandaty za np. brud w kuchni. To dlatego Niemcy wstręt do ujawniania stanu swoich domów. Nic dziwnego, my też byśmy mieli przy takim prawie...

Avatar
telenaur (niezalogowany) | 22.10.2010 15:40#15

@opi
Owszem, Google Street View u nas nie ma ale jest NORC.

AvatarUżytkownik jest nieaktywny
pilarek | 22.10.2010 18:38#16

"Zobacz pokój sąsiada" - wkrótce w Google!

Avatar
art1231 (niezalogowany) | 23.10.2010 5:28#17

Co tu ktoś za bzdury wypisuje nikt tu w Niemczech nie ma takiego zamiaru wykreślać żadnych domów z Street View góra 5 procent sprawdziłem.Jedyne co ostatnio się w Niemczech zmieniło to to ze już prawie nikt nie kupuje telefonów Nokij z Rumuni.Nokia liczy na to ze może wejdzie na rynek polski z tanimi przestarzałymi modelami. Wiadomo polak kupi wszystko co tanie.

AvatarUżytkownik jest nieaktywny
wojti. | 23.10.2010 8:32#18

Szkoda, postępu się nie powstrzyma, a że ktoś ma syf na podwórku to niech go posprząta. Ja sam chętnie bym się wybrał na wirtualny spacer po Stuttgarcie czy Dortmundzie.

Avatar
macieksz15 (niezalogowany) | 24.10.2010 1:03#19

TO JEST JUZ PRZESADA !!!

AvatarUżytkownik jest nieaktywny
pakito7 | 24.10.2010 11:24#20

Jaka prywatność, przecież dom stoi przy ulicy i każdy przechodzący może go zobaczyć a nawet i zrobić zdjęcie, więc prywatność posesji zaczyna się dopiero w środku domu. o co chodzi tym germanom.

Avatar
mycha 76 (niezalogowany) | 23.11.2010 21:00#21

poogladaj sobie zdjecia niemieckich domow a potem dyskutuj - watpie, zebys chcial stac osobiscie przed swoja posesja niby lekko zamazany a pol miasta wie, ze to Ty ... glupota i juz - nie kazdy kto ma moj adres musi tez dokladnie z mozliwoscia wrecz strategicznego obejrzenia, widziec gdzie i jak mieszkam, bo tak naprawde gowno to kogos obchodzi
wszyscy znajomi z Polski obejrzeli moj dom i posypaly sie rozne komentarze .... proponuje urzadzic podobna zabawe na miejskich klozetach - obejrzyjmy kible, a jesli przez przypadek bedziesz na nim akurat siedzial to twoj problem

Czloweik powoli nie ma juz nic prywatnego ani POCZUCIA BEZPIECZENSTWA - ludzie pytali mnie czy to auto przed domem to nasze, bo kolor sie nie zgadza

ja chce usunac nasz dom na drodze prawnej z googla, bo nie zdazylam zlozyc o to podania - kilka miast mialo te mozliwosc tylko do 15 pazdz

Polakom tez radze nie wystawiac swoich willi .... i blokowac co sie da

Dodaj komentarz

Zasady publikowania komentarzy
Autor
Treść
 
Polecamy
Test: PocketBook Pro 612

Biblioteka w kieszeni
Recenzja Samsung NP530U4B

Ultabook z nadwagą
Huawei E583C

Test przenośnego routera 3G
Top programy
  •  
Top programy ostatnie 7 dni
  •  
Top programy ostatnie 30 dni
  •  
Skanery antywirusowe
skaner av