1 efekt, 2 filtry i 3 tryby histogramu, czyli nowości w IrfanView 4.44

1 efekt, 2 filtry i 3 tryby histogramu, czyli nowości w IrfanView 4.44

1 efekt, 2 filtry i 3 tryby histogramu, czyli nowości w IrfanView 4.44
Oskar Ziomek
22.12.2016 23:29

Rozwijany od ponad 20 lat IrfanView to niemal obowiązkowa pozycja, jeśli mowa o darmowych przeglądarkach graficznych. Tylko z naszej bazy aplikacja została pobrana już niemal 5 milionów razy i z tym wynikiem jej pierwsza pozycja wśród przeglądarek graficznych nie wydaje się zagrożona. Niedawno program doczekał się aktualizacji do wersji 4.44 – sprawdźmy, jakie niesie ze sobą udogodnienia i nowości.

Wygodne dodatki zostały zaimplementowane w okienku podglądu histogramu zdjęcia. Po pierwsze jest ono od teraz niemodalne, zatem po wyświetleniu histogramu, możliwe jest dalsze korzystanie z pozostałych funkcji programu. Dzięki temu udało się dodać opcję selektywnej analizy obrazu: wystarczy zaznaczyć dowolny fragment zdjęcia, a następnie odświeżyć widok histogramu, aby dotyczył tylko zaznaczonego kawałka grafiki. Nowością w obrębie histogramu jest również możliwość wyświetlania krzywych.

Podgląd histogramu może teraz dotyczyć jedynie wybranego fragmentu zdjęcia
Podgląd histogramu może teraz dotyczyć jedynie wybranego fragmentu zdjęcia

Najnowszy IrfanView wprowadza także dwa nowe filtry. Obydwa wykorzystują rozmycie Gaussa, jeden z nich natomiast wykorzystuje szybszy algorytm. W konsekwencji efekt końcowy może być nieco inny, ale i czas oczekiwania na wykonanie będzie od siebie różny. W programie pojawił się nowy efekt: przesunięcie pionowe, a także obsługa wtyczki symulującej wygląd kliszy.

Producent zadbał również o dodanie do programu mniejszych modyfikacji. Wśród nich znajdziemy między innymi opcję ustawiania tła pulpitu z wypełnieniem (z obsługą skrótu klawiszowego), możliwość wyświetlania współrzędnych kursora myszy, opcję zapisywania ustawień druku bez konieczności wykonania wydruku, nowe komendy w przypadku obsługi przez linię poleceń, a także poprawki dotychczas wykrytych błędów (m.in. podczas ładowania plików BMP, czy też w przypadku obsługi plików JPG-2000).

IrfanView w najnowszej wersji jest już dostępny do pobrania z naszej bazy oprogramowania dla systemu Windows.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (45)