10 urodziny polskiej Wikipedii już wkrótce w Poznaniu

24.08.2011 12:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W tym roku wikipedyści mają sporo powodów do świętowania. Po obchodach 10 urodzin angielskiej (pierwszej) Wikipedii, które miały miejsce 15 stycznia, przyszła pora na organizację urodzin naszej rodzimej wersji wolnej encyklopedii.

Polska Wikipedia będzie obchodzić swoje 10 urodziny 26 września. 10 lat temu lekarz internista Krzysztof Jasiutowicz i fizyk Paweł Jochym założyli projekt Polska Wolna Encyklopedia Sieciowa (PWES). Początkowo encyklopedia znajdowała się pod adresem wiki.rozeta.com.pl, ale już 12 stycznia 2002 roku za namową twórców angielskiej Wikipedii, PWES została przyłączona do międzynarodowego projektu. Początkowo polska Wikipedia była dostępna pod adresem pl.wikipedia.com, a 22 listopada 2002 przypisano do niej znaną dziś domenę pl.wikipedia.org. Polska Wikipedia jest piątą pod względem liczby artykułów (823 tysiące) Wikipedią na świecie. Aktywnie pracuje nad nią ponad 5 tysięcy użytkowników.

Urodziny Wikipedii obchodzone będą w dniach 23-25 września w Poznaniu, w Centrum Handlu, Sztuki i Biznesu Stary Browar, w jednej z sal tamtejszego Multikina. Informacje o dojeździe do Starego Browaru i hostelu, w którym zakwaterowani będą goście, można znaleźć na stronie imprezy. Tam również można dopisać się do listy uczestników. W programie imprezy znajdują się wykłady, projekcja filmu, wycieczka po Starym Browarze i inne atrakcje. Ciekawostką jest wykład założycieli polskiej Wikipedii, którzy spotkają się na żywo po raz pierwszy. Portal dobreprogramy objął imprezę patronatem medialnym.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (8)
Zobacz także