100 tysięcy aplikacji w Android Market

100 tysięcy aplikacji w Android Market

Wojciech Cybulski
25.10.2010 22:37

Sklep z aplikacjami dla mobilnego systemu operacyjnego Android ma już w swojej bazie 100 tysięcy aplikacji - poinformował Google za pośrednictwem Twittera.

Google ma powody do świętowania - od lipca bieżącego roku liczba aplikacji stworzonych dla platformy Android wzrosła o blisko 30 tysięcy i właśnie przekroczyła psychologiczną barierę 100 tysięcy aktywnych pozycji. Niezwykłą popularnością cieszą się także same telefony pracujące pod kontrolą mobilnego systemu Google - każdego dnia aktywowanych jest kilkaset tysięcy smartfonów z Androidem. Na dynamicznie rozwijającym się rynku mobilnym panuje jednak duża konkurencja - pod względem liczby aplikacji Android znajduje się obecnie w miejscu, w którym konkurencyjny iPhone był rok temu. Aktualnie w należącym do Apple sklepie App Store znajdziemy ponad 250 tysięcy aplikacji.

Tymczasem ofensywa na rynku smartfonów cały czas trwa - prawdopodobnie już w grudniu światło dzienne ujrzy Android 3.0. W tym wydaniu systemu mają znaleźć się nowe efekty i animacje, zaś sam OS będzie mógł współpracować z ekranami o znacznie wyższej niż obecnie rozdzielczości.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)