1377x.to nową stroną główną chce zawojować Google. Torrenty wiecznie żywe?

1377x.to nową stroną główną chce zawojować Google. Torrenty wiecznie żywe?

1377x.to nową stroną główną chce zawojować Google. Torrenty wiecznie żywe?
31.10.2016 14:36, aktualizacja: 01.11.2016 03:12

Ostatnie kilka miesięcy w pirackim półświatku upłynęło pod znakiem zamknięcia największych i najpopularniejszych torrent trackerów, co zresztą przekłada się na wzrost popularności strumieniowania. Jeden po drugim zniknęły Kick Ass Torrents czy Torrentz.eu, a to świetna okazja dla serwisów, które pełniły dotąd dalszoplanowe role.

Wśród nich znalazł się istniejący od wielu lat, a jednak mniej popularny niż wymienione wcześniej trackery, Torrent Freak przyznała, że zamknięcie KAT i Torrentz.eu wywołało istny boom popularności. Tak duży, że stanowił on wyzwanie dla infrastruktury. Oprócz tego pojawił się jeszcze jeden duży problem – 1377x.to, w wyniku blokady, trudno znaleźć w wyszukiwarce Google, choć w tym celu przedsięwzięto już odpowiednie kroki.

Pełna wersja serwisu
Pełna wersja serwisu

Dostępna jest już całkowicie nowa strona główna 1377x.to, która zawiera modyfikacje wprowadzone w celu przywrócenia serwisu na listy wyników wyszukiwarek. Od poprzedniej różni się ona dość kontrowersyjnym założeniem – na stronie głównej zabrakło jakichkolwiek linków do torrentów, dostępna jest tylko wyszukiwarka. Ponadto layout odtąd jest w pełni skalowalny i pozostaje czytelny nawet, jeśli okno przeglądarki jest niewielkie.

Wszystko to ma sprawić, że 1377x.to zapełni niewątpliwą lukę po dotychczasowych liderach, którzy zmuszeni byli zakończyć w tym roku działalność. 1377x.to próbuje zatem w dość oryginalny sposób uodpornić się na blokadę Google: w odpowiedzi na ukrycie przez wyszukiwarki witryny, sama witryna ukryła (przynajmniej na stronie głównej) torrenty.

Nowy layout pozbawiony listy torrentów
Nowy layout pozbawiony listy torrentów

Oczywiście na sprawdzenie skuteczności takiej praktyki trzeba będzie poczekać, ale stawka jest wysoka – chodzi o miliony przekierowań dziennie. Warto zauważyć, że listy torrentów nie wyświetla na stronie głównej The Pirate Bay, co jednak nie przysporzyło Zatoce awansu na liście wyników. Jeśli powiedzie się to w przypadku 1377x.to, to możemy liczyć na zmiany na szczycie listy najpopularniejszych torrent trackerów. Jednak czy to wystarczy, by pozostać konkurencyjnym w dobie pirackich streamingów?

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (47)