Dwa lata z VPS od Arubacloud

W ostatnim czasie kilkukrotnie spotykałem się z prośbami o polecenie usługi hostingowej. Kryteria były takie same jak w większości takich pytań: ma być jak najlepiej za jak najmniej. Postanowiłem więc opisać swoje dwuletnie doświadczenia z tanimi serwerami VPS od ARUBA Cloud. Nie będzie to wpis sponsorowany, w całości opiera się na moich doświadczeniach użytkowania tej chmury do celów służbowych, prywatnych oraz edukacyjnych.

Czym jest VPS?

Na samym początku warto wspomnieć czym w ogóle VPS jest.

Javascript - Local Storage client-side database

Wstęp

Dzisiaj będzie krótko, bo i temat nie bardzo obszerny. Natrafiłem ostatnio na konieczność zebrania pewnej ilości danych po stronie klienta i przechowania ich w przeglądarce. Naturalnym wyborem wydawałoby się IndexedDb. Okazuje się jednak, że można łatwiej. Dzieki TaffyDB.

Co to w ogóle jest?

Taffy jest otwartą biblioteką JS przynoszacą funkcjonalności znane z baz danych. Operuje po stronie klienta, bazę danych trzymając w Local Storage.

ASP.NET — C# z JavaScript'em w pokojowym współistnieniu

Tło

Pierwszy raz z problemem wywołania funkcji bądź przekazania zmiennych z kodu pisanego w C# do kody JavaScript’owego spotkałem się przy okazji generowania wykresów z użyciem biblioteki Google Charts. Moja aplikacja napisana w ASP.NET MVC korzystała z bazy danych stworzonej przy użyciu Entity Framework. Model przekazywany do widoku z kontrolera nie posiadał w sobie żadnych danych. Były one pobierane z bazy dopiero w momencie wywołania odpowiednich funkcji. I tu pojawił się problem.