18 kwietnia Poznań zaprasza na Festiwal Robotyki Cyberbot

18 kwietnia Poznań zaprasza na Festiwal Robotyki Cyberbot

18 kwietnia Poznań zaprasza na Festiwal Robotyki Cyberbot
09.04.2015 17:16

Miłośnicy robotów. 18 kwietnia koniecznie musicie wybrać się do Poznania. Tego dnia odbędzie się XII edycja najstarszego w Polsce festiwalu robotyki Cyberbot.

Cyberbot to impreza, którą żal ominąć. Podczas festiwalu można obejrzeć zaawansowane konstrukcje, poznać niebanalne zastosowania robotów i porozmawiać z ich twórcami. Twórcy robotów będą mogli zmierzyć się z najlepszymi konstruktorami w kilku klasach. Jeśli ktoś jeszcze nie widział, jak roboty pokonują labirynty albo uprawiają sumo, będzie miał ku temu okazję podczas międzynarodowego turnieju. Rodzice koniecznie powinni wziąć dzieci, które będą mogły wziąć udział w warsztatach edukacyjnych, przygotowanych specjalnie dla nich. Na najmłodszych tradycyjnie już czeka możliwość zbudowania własnego robota z użyciem Lego Mindstorms (wymagają rejestracji), a także pokazy, doświadczenia i dobrze znany konkurs na najlepsze przebranie robota.

Obraz

W tym roku zorganizowany został turniej robotów w sześciu konkurencjach: sumo, minisumo i nanosumo, czyli zapasy robotów na okrągłym ringu w klasach zależnych od masy i rozmiaru robota, linefollower, czyli Formuła 1 zawodów robotów, micromouse, czyli poszukiwanie wyjścia z labiryntu, a także freestyle – tu może wystartować każdy robot, niezależnie od tego ile waży i jak wygląda, a wygra najbardziej interesujący. Okazja do pokazania swojego kunsztu konstruktorskiego, zdolności programistycznych i niebanalnych pomysłów, a także atrakcyjne nagrody i świetna atmosfera, przyciągnęły w tym roku ponad setkę uczestników.

Swoją obecność na festiwalu zapowiedzieli liczni wystawcy reprezentujący przemysł i środowiska akademickie. Zaprezentowane zostaną najnowsze rozwiązania oraz prowadzone właśnie badania. W czasie zawodów pracownicy Politechniki Poznańskiej poprowadzą serię wykładów, dzięki którym będzie można dowiedzieć się, jak zacząć przygodę z robotyką, czego potrzeba do budowy pierwszego robota i gdzie szukać pomocy.

Wszystkich pasjonatów robotyki i automatyki zapraszamy 18. kwietnia do Centrum Wykładowego Politechniki Poznańskiej, przy ulicy Piotrowo 2. Wstęp na Festiwal jest bezpłatny. Więcej informacji o nim znajdziecie na stronie festiwalu oraz na Facebooku.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)