Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

GOOLRC T5 — bardzo tani dron z kamerką

Do zeszłego tygodnia byłem prawdziwym dronowym prawiczkiem. Nigdy nie miałem okazji latać takim gadżetem. Wszystko zmieniło się, odkąd do mojego domu zjechał GOOLRC T5. Nie jest to dron z wyższej półki, dlatego myślę, że jest to dobry wybór dla początkującego „pilota”.

Model ten jest sprzedawany w czterech różnych wariantach. W moim przypadku jest to wariant pośredni T5W wyposażony w kamerkę 0,3 MP, łączącą się ze smartfonem, który można zamontować do pilota, dzięki specjalnemu uchwytowi. Całość przychodzi w bardzo dużym kartonie. W środku znajdziemy samą zabawkę, wraz z zapasowymi śmigłami, śrubokrętem, akumulatorkiem i ładowarką, w postaci kabla USB z dedykowaną przejściówką. Oczywiście nie mogło zabraknąć krótkiej instrukcji, która wyjaśniała na kilku obrazkach z odpowiednią adnotacją wszystkie najważniejsze informacje na temat drona i jego obsługi.

iClever BoostRun — tanie słuchanie dla aktywnych

Przez mój domowy lab przewinęło się bardzo dużo sprzętu. W większości były to boxy Android TV i telefony zasilane tym samym systemem od Google. Jednak czasami zdarzają się wyjątki i dzisiaj mam szansę zaprezentować słuchawki dla sportowców firmy iClever (producenta wszelkiej maści gadżetów). A warto się przyjrzeć takim gadżetom, bo prędzej czy później producenci smartfonów pójdą z trendem wprowadzonym przez firmę z jabłuszkiem w logu i pozbędą się gniazda mini-Jack.iClever BoostRun BTH06, bo tak nazywa się model testowanych przeze mnie słuchawek, przychodzi w bardzo skromnym kartonowym opakowaniu, w którym poza zamawianym gadżetem otrzymamy kilka zapasowych gumek (o różnych rozmiarach), krótki kabel microUSB i kilkustronicową instrukcję obsługi. iClever BoostRun nie są dużych rozmiarów, przez co w uchu wyglądają praktycznie jak normalne „pchełki”. Dzięki dorzuceniu przez producenta gumowej „płetwy”, która wykorzystuje budowę naszego ucha, głośniczki nie wypadają nawet podczas wzmożonego ruchu. Podłączenie słuchawek do telefonu lub innego urządzenia Bluetooth jest dość proste.

WeTeK.Hub – zaradny i dyskretny TV Box

Dzięki uprzejmości moich przyjaciół z WeTeK miałem możliwość przetestowania jednego z ich najnowszych produktów. Oczywiście tym towarem jest WeTeK.Hub – bardzo mały, lecz zaradny box Android TV. Nie jest to urządzenie o imponujących parametrach, nie mniej jednak warte uwagi. Zostało ono wyposażone w czterordzeniowy procesor Amlogic S905-H (rewizja C), 1 GB RAM i 8 GB pamięci na dane użytkownika, port HDMI 2.0 i gigabitowy port Ethernet. Ważną zaletą wyróżniającą WeTeK.Hub od konkurencji jest licencja Dolby, gotowość dla Microsoft PlayReady i wsparcie dla Netflixa HD. W kartoniku producent daje wiele! Poza WeTeK.Hub w kartonowym pudełku po oddzielanym przegródkami znajdziemy więcej akcesoriów niż w każdym zestawie konkurencji. I tak możemy wypunktować:

  • pilot
  • kabel Uart
  • HDMI
  • czujnik podczerwieni
  • ładowarka 5V/2A z popularnymi adapterami do gniazdek sieciowych
  • krótka instrukcja obsługi
  • kluczyk do przycisku reset