Reolink RLC-820A — kamera bezpieczeństwa PoE

Napisałem już kilka tekstów na temat produktów Reolink. Pod kilkoma z nich pojawiły się komentarze typu „łeee nie ma PoE więc ta kamerka nie ma sensu”. Dlatego też chciałbym się zrehabilitować i dzisiaj przedstawię model RLC-820A PoE.

Reolink RLC-820A to jeden z nowszych modeli w ofercie tego producenta. Kamera oferuje obraz w rozdzielczości 3840x2180 pikseli, czyli po prostu 4K, zachowując sabile 25 fps.

MINIX Neo — zacne ładowarki GaN

Kiedy pod koniec września 2020 Apple ogłosiło, że rezygnuje z dołączania ładowarek do swoich nowych smartfonów, to wylała się na nich fala krytyki, że próbują oszczędzać kosztem użytkowników, sprzedając niekompletny zestaw. Początkowo konkurencja zaczęła dowcipkować z decyzji firmy kierowanej przez Tima Cooka, ostatecznie jednak poszła w ich ślady, powołując się na pobudki ekologiczne.

Od dłuższego czasu nie widziałem sensu dołączania ładowarek do zestawu ze smartfonem.

Haylou Solar Watch — nie SmartWatch tylko Watch

Recenzja tego zegarka miała pojawić się dużo, dużo wcześniej. Jednak przesyłka z Chin dość ostro zabłądziła i dotarła do mnie ze sporym poślizgiem. W Internetach pełno już wszelakich recenzji wytykających plusy i minusy gadżetu od Haylou.

Często Haylou zestawiany jest z Xiaomi, ponieważ firma jako chiński startup uzyskała finansowanie pierwszego produktu od chińskiego giganta, tym samy wchodząc w skład Xiaomi Ecological Chain. Dla konsumenta znaczy to jedno, że jakość produktu powinna być solidna.

yeedi 2 hybrid — bystry odkurzacz

W październiku na moją podłogę wjechał autonomiczny odkurzacz Yeedi K650i, sprzątał moje zakamarki jak mógł. Nie można było przyczepić się do pracy szczotek, ani mocy ssania, ponieważ każdy brud na jego drodze był niwelowany. Jednak K650i brakowało pewnej bystrości. Jego ułomność polegała na tak zwanym losowym algorytmie sprzątania, czyli trochę pojeździł w prawo, potem w lewo. A gdy już się najeździł, wracał do bazy, myśląc, że ogarnął mieszkanie…

Małe kompaktowe słuchawki Tribit QuietPlus 50

Tak niedawno recenzowałem pierwsze słuchawki Tribit z aktywną redukcją szumów, a już pojawiły się kolejne. Tym razem to model QuitePlus 50, który nie tylko jest lżejszy, ale także wygląda lepiej.

Nowe QuitePlus zostały pozbawione twardego futerału, na rzecz bawełnianej sakwy. Trochę szkoda, albowiem woreczek raczej nie uchroni zestawu, a co jedynie zapobiegnie kilku zabrudzeniom.

Aftershokz OpenMove, wibrujące bezprzewodowe słuchawki

Wiele gadżetów przewinęło się w ostatnich latach przez moje ręce. O jednych wolałbym zapomnieć, z innymi wdałem się tylko w przelotne romanse, ale są też i takie, dla których totalnie straciłem głowę. Do tego grona należy m.in. E-Reader PocektBook, Nitedo Switch czy słuchawki Aftershokz Trekz Titanium, które od sześciu lat towarzyszyły mi codziennie w drodze do pracy. Jednak pewnego dnia zdarzył się niefortunny wypadek i tak dokonały swojego żywota. Żałoba trwała kilka tygodni, zanim pogodziłem się z ich utratą. Niby nic się nie stało, niby to tylko słuchawki.

EarFun Air Pro — słuchawki dokanałowe o nietypowym wyglądzie

EarFun może nie jest hiper-znaną marką, ale jak sama nazwa sugeruje, jej produkty mają sprawiać frajdę naszym uszom. W przeszłości już sprawdzałem, co potrafią ich produkty. Jak na moje ucho sprawdzały się całkiem zacnie. Dzisiaj bohaterem mojego tekstu będą słuchawki dokanałowe EarFun Air Pro, które wyglądają kozacko i posiadają ANC!

Producent w zestawie oferuje standardowe akcesoria jak dla tego typu gadżetu.

Novostella — Good Night Light

Nie wiem jak wasze pociechy, ale moja córka czuje się lepiej, kiedy jej pokój nie jest spowity mrokiem. Według niej to właśnie wtedy wychodzą straszydła za szafy i chowają się pod łóżkiem — zwane Nocnymi Małpami. Podobno są małe, czarne, kudłate i mają wielkie czerwone oczy. Ja ich nie widziałem, ale już niejednokrotnie przepędzałem je z pokoju mojej pociechy. Lekiem na walkę z naczelnymi ciemności okazała się mała lampka wczepiana do kontaktu. Teraz dziecko czuje się bezpieczniej, a my rodzice mamy wieczór, aby oglądnąć po raz n-ty odcinek Przyjaciół ;)