Corsair K55 rocznik 2021 — delikatny powiew świeżości

Model K55 RGB, przez ostatnie pięć lat był najbardziej przystępną cenowo klawiaturą Corsair w ich ofercie. Teraz przyszedł czas na zmiany i postanowiono poddać pięćdziesiątkę piątkę małemu odświeżeniu. Na warsztat wzięto przede wszystkim zewnętrzną cześć, aby ta wpisała się w trendy wyznaczone przez Korsarzy.

Nowa wersja sprzedawana jest w dwóch wariantach: PRO i

KOSPET Rock — zmierzy puls nawet u nieboszczyka ;)

Kospet to kolejna marka, która na rynek wprowadza tanie „smart zegarki”, z ceną nieprzekraczającą 150 zł. Czy mogą stać się one łakomym kąskiem dla ludzi, którzy nie chcą mieć na nadgarstku MiBanda od Xiaomi?

W pudełku, z zegarkiem Kospet Rock, znajdziemy przewód do ładowania, dodatkową folię ochronną na ekran (jedna fabrycznie jest już naklejona) i instrukcję obsługi. Zestaw aktualnie jest wyceniany na około 37 $.

Geeklifetime — mały, nowy chiński sklep internetowy

Dwa tygodnie temu Amazon dotarł na polski rynek. W końcu, bo kazał nam na to czekać za długo! Jednak nie wszystko poszło pięknie i gładko — brak całej oferty giganta i te tłumaczenia :)

Jednak nie tylko gigant z USA chce zaglądnąć do naszych portfeli… Kilkanaście dni temu odezwał się do mnie stary majfrend, którego poznałem przy okazji współpracy ze sklepem Gearbest. On i kilku innych byłych pracowników zębatkowego sklepu zgadało się i postanowiło otworzyć swój własny biznes.

MINIX NEO J50C-4 MAX — mini komputer w sam raz do nauki zdalnej

Moje pierwsze starcie z marką MINIX miało miejsce siedem lat temu, kiedy to do domowego „test labu" trafił Androidowy NEO X7 mini — napędzany procesorem RockChip RK3188 i posiadający 2 GB RAM. MINIX przez ten czas powiększył swoje portfolio o urządzenia wyposażone także w procesory Intela, które umożliwiają działanie pod kontrolą systemu Microsoftu.

Z Mini PC jest różnie, jeśli zainwestujemy w rozwiązania typu NUC, które nie są tanie, to możemy je dowolnie skonfigurować: procesor, ram, dysk.

Crowbits — kolejny niezwykły produkt do nauki STEM od Elecrow

Crow Pi 2 choć genialne, to nie było stworzone dla dzieci w każdym wieku. Sam producent informował, że produkt przeznaczony jest dla dzieci powyżej ósmego roku życia. Więc mniejsze pociechy mogły obejść się smakiem lub przy pomocy rodziców bawić się i poznawać tajniki elektroniki i programowania.

STEM (ang. Science, Technology, Engineering, Mathematics) – akronim, który powstał od pierwszych liter słów w języku angielskim: nauki, technologii, inżynierii i matematyki. (źródło. Wikipedia)

Teraz Elecrow ze swoją nową

Cooler Master Pi Case 40 — obudowa do maliny, ale nie dla każdego

Bardzo zaskoczyła mnie informacja o tym, że Cooler Master zapowiedział na Kickstarterze własną, dedykowaną obudowę do Raspberry Pi w wersji 4. Liczni entuzjaści zdecydowali się wesprzeć mistrzów chłodzenia w produkcji „ubranka dla maliny”.

Oczywiście zbiórka się udała — potrzebną sumę uzbierano w niecałą godzinę, a finalnie projekt wsparło około 5,5 tysiąca ludzi.