20 lat Varico

Strona główna Aktualności

O autorze

Dokładnie 20 lat temu odbyło się oficjalne podpisanie aktu notarialnego, który powołał do życia poznańską firmę Varico - jednego z najbardziej znanych i najdłużej działających producentów oprogramowania dla małych i średnich firm w Polsce.

Varico powstało w 1989 r., głównie z inicjatywy Rafała Łożyńskiego - ówczesnego absolwenta kierunku telekomunikacja i studenta informatyki Politechniki Poznańskiej. Przez 20 lat firma znacznie się rozwinęła - obecnie posiada oddziały w Poznaniu, Warszawie i Bydgoszczy, zdobyła wiele nagród, a z jej programów skorzystało w sumie już ponad 6 tys. firm. Varico oferuje oprogramowanie finansowo-księgowe do obsługi sprzedaży, magazynu, jak również aplikacje do zarządzania treścią (CMS), sklepy internetowe oraz programy do zarządzania relacjami z klientami (CRM). Na łamach naszego vortalu pobrać można wersje testowe dwóch kluczowych aplikacji: Varico ObSp - systemu do obsługi sprzedaży oraz Varico KPiR - programu wspomagającego prowadzenie tzw. uproszczonej księgowości.

Varico życzymy oczywiście wszystkiego najlepszego, a młodszym polskim producentom oprogramowania aby również święcili takie jubileusze!

© dobreprogramy

Komentarze