20 milionów Samsungów Galaxy S II w 10 miesięcy

20 milionów Samsungów Galaxy S II w 10 miesięcy

Redakcja
24.02.2012 17:51

Koreański producent poinformował o rekordowej sprzedaży swojego topowego modelu smartfona, czyli Samsunga Galaxy S II.

Jest to rekord sprzedaży wśród urządzeń mobilnych Samsunga. Samsung Galaxy S II jest jednym z najpopularniejszych urządzeń, które pod swoją obudową skrywają Androida. O sukcesie sprzedaży SGS II stanowi przede wszystkim wydajny układ SoC oraz ekran Super AMOLED Plus, dzięki któremu telefon wyróżnia się na tle konkurencji jakością oddawanych barw. W osiągnięciu 20 mln sprzedanych egzemplarzy pomogły święta oraz kontrowersyjna (i przez to głośna) kampania reklamowa wycelowana w klientów Apple, w której Samsung starał się odczarować mityczną jakość i funkcjonalność iPhone. Ostatecznie w ostatnich 4 miesiącach sprzedało się aż 10 milionów sztuk Samsunga Galaxy S II.

Łącznie w czwartym kwartale ubiegłego roku Samsung sprzedał już 40 milionów telefonów z rodziny Galaxy. Statystyki obejmują telefony, które zostały dostarczone do operatorów, a nie całość sprzedaży. Niewątpliwie Samsung pomaga Androidowi przełamywać kolejne bariery udziału w rynku. Według ostatnich badań firmy badawczej Nielsen, w ostatnim kwartale ubiegłego roku ponad 46% użytkowników deklarowało posiadanie smartfona z Androidem. Na drugim miejscu znalazł się iOS z udziałem na poziomie 30%.

Już niedługo zaprezentowany zostanie Samsung Galaxy S III, który ma być jeszcze cieńszy od swojego poprzednika. Według niektórych operatorów, trzecia generacja smartfona ma trafić do sprzedaży najwcześniej w lipcu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)