Do ostatniej konferencji Google I/O, urządzenia z Chrome OS-em uchodziły za synonim ograniczeń i jedynie podstawowych zastosowań. Zmienia się to sukcesywne, dzięki dostępności na Chrome OS-ie sklepu Google Play i aplikacji z Androidem. Google zapowiedziało właśnie, że w tej kwestii będzie coraz lepiej.

bETOpbVh

Mimo że korzystanie z Google Play na wybranych chromebookach możliwe jest już od maja, to wciąż nie spowodowało to oczekiwanej rewolucji. Przede wszystkim za sprawą ograniczonej dostępności: jedynie na wybranych urządzeniach z Chrome OS-em możliwe są testy. Zmieni się to w tym roku – wszystkie chromebooki, jakie będą miały premierę w roku 2017, będą mogły uruchamiać aplikacje z Androida. Ich pełna lista dostępna jest na stronach Chromium.

źródło: omgchrome.com
źródło: omgchrome.com

Mowa tutaj zatem o dziesiątkach urządzeń produkcji Asusa, Lenovo, Acera czy w końcu Samsunga. Szczególnie ta ostatnia korporacja ma interesujące plany: opisywany przez nas wcześniej hybrydowy Samsung Chromebook Pro odchodzi bowiem od pierwotnych założeń, według których chromebook musi być laptopem prostym i tanim.

bETOpbVj

O ile można było mieć zastrzeżenia co do możliwości „rozbudowanej przeglądarki”, jaką stanowić ma Chrome OS, tak uruchamiane w trybie okienkowym aplikacje na Androida stanowić mogą trzecią drogę, obok hybryd z Windowsem czy dość nudnych nowych MacBooków Pro. Zarówno niedrogie chromebooki, jak i wysokiej klasy urządzenia z aplikacjami z Google Play mogą okazać się strzałem w dziesiątkę.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Komentarze (54)
bETOpbWf