22 kwietnia Lublin będzie polską stolicą ICT

22 kwietnia Lublin będzie polską stolicą ICT

22 kwietnia Lublin będzie polską stolicą ICT
31.03.2015 16:14

22 kwietnia lubelski sektor IT ponownie pokaże swój potencjał. Tego dnia po raz kolejny odbędą się Lubelskie Dni Informatyki – największa bezpłatna konferencja ICT po wschodniej stronie Wisły. Wydarzenie będzie odbywać się według stałego schematu, ale na uczestników czeka kilka nowości. Podczas ósmej już edycji specjaliści związani z szeroko pojętą informatyką nie tylko podzielą się z uczestnikami swoją wiedzą, ale także umożliwią im praktyczne przetestowanie swoich umiejętności.

W tegorocznym programie przewidziano wykłady m.in. wybitnych specjalistów z dziedziny otwartego oprogramowania oraz popularnych obecnie języków programowania. Nie zabraknie także czegoś dla miłośników sprzętu. Na gości konferencji będą czekali pasjonaci robotyki i mechatroniki, którzy zaprezentują drony i drukarki 3D. Poruszone zostaną także zagadnienia związane z urządzeniami mobilnymi, sztuczną inteligencją oraz zarządzaniem projektami (Agile, Scrum i podobne). Swoją wiedzą podzielą się specjaliści od bezpieczeństwa w IT oraz testo´w penetracyjnych i automatycznych.

Obraz

Organizatorzy LDI zapewniają, że i tym razem nie zabraknie części praktycznej. Oprócz wykładów na Auli Głównej, goście będą mogli uczestniczyć w zajęciach w Sali Warsztatowej oraz Sali Rozwoju, w których do dalszej pracy i przekraczania swoich granic motywować będą starannie dobrani trenerzy. Oprócz części merytorycznej na gości konferencji będzie czekać specjalnie przygotowana Strefa Rozrywki. Miejsce to będzie znakomitą okazją dla zainteresowanych obecnymi trendami do zaznajomienia się między innymi z goglami Oculus Rift, drukiem 3D oraz budową i możliwościami dronów. Dla uczestników przygotowano także liczne konkursy z nagrodami.

LDI organizuje grupa KUL.NET oraz Koło Naukowe Informatyków z Wydziału Matematyki, Informatyki i Architektury Krajobrazu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Podobnie jak w zeszłym roku, gospodarzem oraz współorganizatorem wydarzenia jest Lubelski Park Naukowo-Technologiczny. Atmosfera, która panuje w Parku, motywuje nie tylko młodych przedsiębiorców i środowisko akademickie. Każdy odwiedzający już po kilku minutach czuje nową energię i chęci do działania. Głównym założeniem LDI jest gromadzenie siły intelektualnej i budzenie potencjału twórczego, drzemiącego w lubelskim sektorze IT. Konferencja to wspaniała okazja do spotkania wielu nowych osób, które łączy wspólna pasja. Wśród zaproszonych gości dominują studenci, pasjonaci informatyki oraz przedstawiciele branży, wśród których znajdują się często przyszli pracodawcy szukający młodych talentów.

Lubelskie Dni Informatyki odbędą się 22 kwietnia w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym przy ulicy Dobrzańskiego 3 w Lublinie w ramach Dni Lubelskiej Wyżyny IT. Wszystkie szczegóły znajdują się pod adresem ldi.org.pl. Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy zarejestrować się na stronie wydarzenia.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)