Macrium Reflect Workstation 7 — tworzenie kopii zapasowych nie jest takie trudne

Stało się! Coraz częściej w dzisiejszych czasach usłyszeć można o wyciekach danych z wielkich firm lub o bezpowrotnie straconych plikach. Nie pomagają najnowsze zabezpieczenia, polowania na hakerów czy ogradzanie się dodatkowymi ścianami w postaci antywirusów, programów zabezpieczających czy trzymaniem danych w chmurze. Na szczęście od dawien dawna istnieje bardzo pomocna czynność, która w pewien sposób pozwala zapobiec utracie danych. Tak, to kopie zapasowe.

Od lustrzanki do kompaktu, czyli jak zatrząsł się mój fotograficzny świat cz. 1

Kto mnie poznał bliżej ten wie, że moim dodatkowym hobby jest fotografia. Udało mi się ją jakoś wcisnąć między gry komputerowe, recenzje sprzętów i wypoczynek na rowerze. Jakby się dokładnie zastanowić, to rozpocząłem przygodę z fotografią dopiero w wieku 14 lat. Rodzice do uwieczniania chwil z wakacyjnych wyjazdów, korzystali z kliszowca od firmy Kodak. Mimo że jako tako pamiętam korpus urządzenia, to nie jestem jednoznacznie w stanie wskazać jaki to był model. W końcu wypstrykało się przez te lata dziesiątki klisz, aż doczekałem się emocjonującej zmiany na lepsze.

Segway terenowy dla służb mundurowych? Recenzja i testy Airwheel S5

Elektryczne urządzenia transportowe możemy spotkać od dłuższego czasu także na polskich drogach i chodnikach, dużych jak i małych miast. Zwolennicy oraz przeciwnicy takich rozwiązań od samego początku toczą intelektualny bój, dla kogo takie urządzenia są potrzebne i czy w ogóle jest sens je kupować. Patrząc na to przez pryzmat czasu, zdaje się że ludzie zaczynają się do nich pomału przyzwyczajać. Widać to w przypadku zakupów komunijnych, imprez rodzinnych lub podczas zwykłych spacerów.

Everspace — recenzja kosmicznej rozwałki z dużą dozą powtarzalności

Ostatnimi czasy studia developerskie coraz śmielej skupiają się na rozwijaniu gier opartych o przygody rozgrywane w przestrzeni kosmicznej. Nie jest to dziwne zagranie, gdyż Ci bardziej zaprawieni gracze pamiętają czasy, gdy na rynku gier elektronicznych rządziły takie tytuły jak Freespce, Wing Commander czy Homeworld. Problemem w dzisiejszych czasach jest niestety stawianie na ładną grafikę, kosztem małej innowacyjności i prostych zabiegów, by gracz kupił, zagrał i zapomniał.

Obiecujący zestaw dla graczy od Genesis. Podświetlana klawiatura Rhod 400 i bojowa mysz Krypton 500

Całkiem niedawno swoją premierę miała nowa podświetlana klawiatura i mysz dla graczy marki Genesis. Produkty te są sprzedawane osobno, ale postanowiłem potraktować je jako zestaw i opisać w tejże recenzji. Uważam że firma ta świetnie dopasowuje swój średnio-półkowy asortyment do wymagań graczy, którzy niekoniecznie chcą wydawać majątek na wydajny sprzęt do grania.

Osobiście od dłuższego czasu korzystam z klawiatury Genesis R33 z którą nie mam problemów podczas bardzo wymagających rozgrywek wieloosobowych.