Blog (768)
Komentarze (5.1k)
Recenzje (24)
@lordjahuObiecujący zestaw dla graczy od Genesis. Podświetlana klawiatura Rhod 400 i bojowa mysz Krypton 500

Obiecujący zestaw dla graczy od Genesis. Podświetlana klawiatura Rhod 400 i bojowa mysz Krypton 500

01.06.2017 11:06, aktualizacja: 01.06.2017 17:34

Całkiem niedawno swoją premierę miała nowa podświetlana klawiatura i mysz dla graczy marki Genesis. Produkty te są sprzedawane osobno, ale postanowiłem potraktować je jako zestaw i opisać w tejże recenzji. Uważam że firma ta świetnie dopasowuje swój średnio-półkowy asortyment do wymagań graczy, którzy niekoniecznie chcą wydawać majątek na wydajny sprzęt do grania.

Osobiście od dłuższego czasu korzystam z klawiatury Genesis R33 z którą nie mam problemów podczas bardzo wymagających rozgrywek wieloosobowych. Ona też nie należy do wysokich półek a oferuje ogrom wydajności. Obecna myszka Razer Deathadder Elite (wygrana w konkursie blogowym) również napotkała przeciwnika. Czy tytułowy zestaw powinien być brany pod uwagę, podczas poszukiwania wydajnych akcesoriów do grania ?

Dwa pudełka, zgrany zestaw

Na pierwszy rzut weźmy klawiaturę. Klasyczny karton, w czarno-czerwonym odcieniu, pokryty informacjami o produkcie i przedstawiający jej najważniejsze cechy. W środku omawiana klawiatura i składana instrukcja obsługi w sześciu językach, w tym polskim. Klawiatura Rhod 400 to typowa membranówka. Ale niech was nie zwiedzie swoją prostotą, gdyż funkcjonalnością dorównuje droższym modelom.

622833

Jej konstrukcja jest oparta głównie na plastikowym wykończeniu i wzmocniona na froncie dwiema aluminiowymi klamrami. Dodaje to urządzeniu pewnej estetyki i innowacyjności. Na froncie znajdują się 104 klawisze, w tym 12 multimedialnych. Przyciski te odpowiadają za dodatkowe funkcje takie jak; wywołanie kalkulatora, sterowanie multimediami lub głośnością. Na spodzie zamocowano gumowe nakładki chroniące blat przed porysowaniem oraz odginane nóżki. Niestety producent nie przemyślał dokładnie tej kwestii, gdyż zamontowane obok śrubki, trzymające aluminiowe klamry będą ostro rysować każdą powierzchnię na której się znajdą. Właśnie tam można było je zainstalować. Membrana na której osadzone są klawisze , została tak skonstruowana by w przypadku zalania, woda nie dostała się do elementów elektronicznych. Dzięki specjalnym otworom na spodzie, płyny mają stałe ujście przy nieprzewidzianych zdarzeniach.

622835

W przypadku myszki, sprawa jest podobna - proste opakowanie z wyszczególnionymi możliwościami technicznymi oraz ku zaskoczeniu, fajnym dodatkowym gadżetem w postaci naklejek. Gdy pierwszy raz wziąłem urządzenie do ręki, byłem zdziwiony że jest ona taka lekka. Szybko idzie zauważyć że została ona złożona w większości z plastiku, z kilkoma elementami, pokrytymi gumą. Na froncie zlokalizowany został podświetlany scroll, logo producenta oraz przycisk do 7 poziomowej zmiany DPI. Pod kciukiem znajdują się dwa klawisze do których możemy przypisać dodatkowe funkcje.

622837

Miłym jest fakt iż producent pokrył kabel od urządzenia, przyjemnym w dotyku materiałem. Niestety znalazłem i tu minus, który bardzo mi się nie spodobał. Otóż na spodzie, wokół urządzenia naklejono gumowo-plastikowe nakładki które "chyba" miały chronić urządzenie przed zadrapaniem. Korzystanie z myszki na czystym blacie z takim dodatkiem, jest bardzo nieprzyjemne, gdyż podczas grania będzie nam towarzyszył dźwięk obcierania się o powierzchnię. Jedynym wyjściem jest zerwanie ich i zabawa na gładkiej podkładce, którą zapewne i tak większość posiada. Po ich zdjęciu, myszka zasuwa jak należy i wzrasta przyjemność z jej korzystania.

622839

Specyfikacja techniczna

MYSZ . Sensor - PMW 3325 DPI - 7200 Akceleracja - 20 G Częstotliwość - 1000 Hz Waga - 98 g Wymiary - 130 x 67 x 39 mm Długość kabla - 200 cm

Pełna specyfikacja

KLAWIATURA . Klawisze - Membranowe Profil - Wysoki Anti-Ghosting - 19 klawiszy Złącze - USB 2.0 Wymiary - 463 x 168 x 30 mm Długość kabla - 180 cm

Pełna specyfikacja

Wydajna, podświetlana klawiatura

Byłem nieco sceptyczny podchodząc do przesiadki na ten model, gdyż nie jestem zwolennikiem śliskich klawiszy, podobnie jak to miało miejsce przy testach klawiatury od Logitecha. Szybko okazało się że nie jest to takie złe, na jakie wygląda i nie sprawia zawodu podczas wymagającej pracy lub grania w gry. Prócz możliwości sterowania multimediami, otrzymaliśmy możliwość zamiany strzałek i kombinacji WASD. Chodzi głównie o to że niektórzy preferują w grach sterowanie lewą lub prawą stroną. By zamienić się tą funkcją, należy skorzystać z kombinacji Fn + W.

Problem z rysowaniem z głowy
Problem z rysowaniem z głowy

Jak w większości klawiszy tego typu, producent zadbał również o możliwość wciśnięcia jednocześnie do 19 przycisków. Daje nam to pewność że podczas wciskania szybkich kombinacji w grze, nie zostaniemy wyrzuceni do pulpitu. Miło że możemy wyłączyć również klawisz Windows. W klawiaturze tej możemy również skorzystać z podświetlenia klawiszy i obwódek membrany. Pomiędzy prawym Ctrl i klawiszem Fn znajduje się klawisz włączający podświetlenie LED. Te działa w trzech kolorach - niebieskim, fioletowym i czerwonym. Brakuje mi tu mojego ulubionego białego, ale wystarczy skorzystać z klawiszy funkcyjnych Page Up i Page Down by nieco dopasować interesujący nas kolor. Możemy również całkowicie wyłączyć podświetlenie.

Szybka i niezawodna mysz

Mysz bardzo dobrze leży w dłoni, choć dla mnie jest nieco za lekka. Przez to że przyciski pod kciukiem zlewają się z obudową, miałem kilka nieprzyjemnych sytuacji podczas pisania tego bloga, gdy cofnąłem systemowo stronę do tyłu :( Pomijając to zdarzenie, urządzenie to radzi sobie całkiem nieźle w strzelankach oraz grach strategicznych. Dzięki wysokiej klasy sensorowi, możemy włączyć DPI do 7200 jednostek za pomocą 7 poziomowego przycisku ulokowanego pod scrollem. Każda ze zmian czułości, charakteryzuje się innym kolorem, więc łatwo nam będzie spamiętać nasz ulubiony wybór.

622851

Producent chwali przełączniki w urządzeniu, podając że ich maksymalna żywotność jest szacowana na 10 milionów kliknięć. Gdy zainwestuję kiedyś w taką maszynę do sprawdzania takich informacji, być może potwierdzę tę tezę. Teraz trzeba to sprawdzić samodzielnie. Firma Genesis określa to urządzenie jako niezły pretendent do używania na scenie e-sportowej. W tym miejscu mogę przyznać mu rację, ale tylko w zakresie średniej półki cenowej gdyż w konfrontacji z moim Razerem, po prostu nie ma szans.

Podsumowanie

Uważam że firma Genesis wypuściła na rynek całkiem ciekawe urządzenia. Mysz Krypton 500 i klawiatura Rhod 400 to średnio półkowe urządzenia, które powinny zadowolić każdego, nawet zaawansowanego gracza. Na dzień dzisiejszy za mysz przyjdzie nam zapłacić około 95 zł a za klawiaturę niecałe 80 zł. Wychodzi nam łącznie 175 zł za pełen zestaw. Nie jest to wysoka cena jak na dobre wykończenie sprzętów, dodatkowe podświetlenie oraz całkiem wysoką wydajność.

Ups. No to wiecie już o czym kolejna recka gry ...
Ups. No to wiecie już o czym kolejna recka gry ...
SprzętGryHobby
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)