Echa afery zbożowej i moja skromna rola czyli jak administracja Wykop.pl wyciera sobie gębę moją osobą...

Niedobrze się stało. Niedobrze się stało, że wróciłam kiedyś na wykop.pl. Powinnam usunąć konto tak jak to zrobiłam z kontem Nemka i nie zakładać konta Xanthia (ćma, autoironia - ćma lecąca do światła).

Ale stało się. Afera zbożowa, która nawiedziła ostatnio Wypok (celowa literówka, ma symboliczne znaczenie :) ) była efektem narastającej niechęci do administracji wykop.pl.

Dzień, w którym skończył się wykop? Afera zbożowa

18 maja 2013 roku - dzień, w którym skończył się wykop? Już kilka razy opisywałam dziwne zachowanie administracji wykop.pl jak też manipulacje niektórych użytkowników treściami znalezisk.

Przymykanie oka na takie i inne rzeczy, niejednokrotne manipulowanie znaleziskami, nie liczenie się z opinią i wolą użytkowników oraz hipokryzja administracji wykopu doprowadziły to ostatniej (być może w ogóle) afery na Wykop.pl.

Tym razem zawrzało.

Programy, których nie znacie cz III i 1/3 DefleMask

Wbrew zapowiedziom dziś nie będzie o Dream Station, ten program na razie wykracza poza to, co chciałam wam zaprezentować, a więc programy multiplatformowe.

Wszystko w jednym

Czy można stworzyć program, który będzie posiadał wiele różnych enginów muzycznych i był jednocześnie banalny w obsłudze?

Niedawno pojawił się właśnie taki program - DefleMask. Jest to multiplatformowy tracker przeznaczony do tworzenia muzyki typu chip. Wcześniej opisywane przeze mnie edytory mogły odpychać ilością tajemniczych cyferek w długich kolumnach.

Nowy OS X 10.9 system specjalnie dla... powerlamerów?

Oprogramowanie Apple nigdy nie zachwycało. Zawsze było krok, dwa, czasem dziesięć za innymi systemami, jak Windows czy Linuks i to w podstawowych wydawałoby się rzeczach. Ot taki tryb pełnoekranowych aplikacji znany już od czasów Amigi 500 i Amiga OS1.3 (premiera tego systemu to okolice roku 1985). Na jak nazwała go firma Apple - Najbardziej Zaawansowanym Systemie Operacyjnym Świata (prawda jacy skromni?) - OS X Lion - wreszcie fani ogryzków mogli poczuć na własnej skórze jak się pracuje w trybie pełnoekranowym!