Program na sobotę: Age of Empire Castle Siege

Dziś będzie gra. Właściwie to lepiej użyć słowa gierka bo omawiany tytuł możemy raczej zaliczyć do małych. Jest to gra dla wybranych bo dostępna tylko na platformy Windows. I to jeszcze dla takich bardziej wybranych bo wyłącznie dla 8/8.1/10 oraz Windows Phone 8. Tzn. posiadacze małych jabłek również mogą się pobawić, ale zbyt częste wspominanie o ludziach z przerośniętym ego pogarsza sprawę. Skupmy się tylko na platformach, z którymi Bill Gates będzie kojarzony do końca życia. Nawet choćby zaczął być światowym importerem gruszek.

Pani Krysia z księgowości – odcinek 27:show

Prawdziwych teleturniejów już nie ma. Widziałem gdzieś w sieci taki artykuł, nawet go nie czytałem, ale mogę zgodzić się z tytułem. Czy to, że telewizje zalewa woda pluskająca po skokach gwiazd do wody oznacza, że społeczeństwo głupieje? Wydaje mi się, że nie do końca. To znaczy jestem daleki od stwierdzenia, że ludzie są coraz głupsi i telewizja zniża poziom specjalnie dla nich. Raczej chodzi o to, że społeczeństwu po ciężkim dniu pracy nie chcę się już wytężać umysłu siedząc wieczorem przed telewizorem. Oczywiście jest grupa, której chcę się wytężać umysł.

Nie śpię bo ktoś w Internecie nie ma racji

Zanim zaczniemy poczekajmy, aż sala zapełni się osobami chcących wytknąć mi frustrację wynikającą z ich błędnej analizy tytułu mojego wpisu. Postanowiłem nie męczyć się z pisaniem kilku komentarzy z tym samym, zamierzam tym wpisem odpowiedzieć na komentarze pod innym. A mianowicie tym. Podważyłem tam skuteczność i celowość usuwania wpisów w rejestrze przez programy firm trzecich i będę się tego trzymał nadal.

Sobota z aplikacją: CCleaner vs Wise Registry Cleaner

Czy na sali jest ktoś kto nie kojarzy choć jednego z programów wymienionych w tytule? Na 100 procent nie ma. Popularny Cecekliner już dawno temu zawitał na wiele komputerów jako lek na wszelkie zło i stał się Mesjaszem Bogdana informatyka. Przy okazji mogę nadmienić, że jak 99 procent osób żyjących na tej ziemi też myślałem, że to się czyta „cecekliner”, ślepy byłem, dzieciństwo zmarnowałem. Tam jest tylko jedno „C” dalej już jest angielski wyraz „Cleaner”. Co możemy przetłumaczyć jako sprzątacz.

Pani Krysia z księgowości – odcinek 25: ćwierć

Ćwierć wieku tyle trwała ta interwencja, ćwierć wieku to także tyle ile trwały umawiania się z klientem oraz ćwierć wieku to tyle ile klient swój komputer odbierał. A w odniesieniu do przesadzonego określenia czasu wypada powiedzieć, że naprawa usterki trwała minutę. Cóż ludzie ciągle nie mają czasu. Nie dla wszystkich komputer jest czymś ważnym, a jeśli jest numerem dwa w domu to może poczekać. Mamy też smartphony. I jak tak dalej pójdzie to zaczną być bardziej wydajne niż komputery stacjonarne. I już nie mówię, że niedługo zamiast komputera do ekranu będzie podłączony pendrive.

Analitycy przewidują… (tutaj są pewne ukryte słowa)

Gdy widzę jakiś wpis w Internecie ze słowem „analitycy” w tytule to moja ręka już powoli wędruję w stronę czoła celem wykonania gestu wyrażającego zażenowanie tym co może mnie czekać w treści artykułu. A jeśli chodzi o branżę IT czy branżę gier to dopowiadam sobie w myślach „O Boże… znowu jakiś gówniany artykuł”. Nie chcę powiedzieć, że wszyscy analitycy to debile i się nie znają bo być może Ci od giełdy czy bankowości do czegoś się przydają. Nie znam się na giełdzie ani bankowości. W sumie nie jestem jakimś wybitnym znawcą jeśli chodzi o IT czy świat gier.

Pani Krysia z księgowości – odcinek 24: biegnijmy (część trzecia) (+18)

Wyobraźcie sobie sytuację, w której jesteście rozpędzeni, biegniecie, prosto przed siebie, coraz szybciej, a tu nagle ktoś wam rzuca coś pod nogi i następuje kolizja kończąca się waszym przewróceniem. Tak właśnie dla wielu wygląda awaria w pracy, gdy pilnie potrzebują coś zrobić. A gdy jeszcze trzeba zrobić coś na wczoraj to do naszej sytuacji możemy sobie dołożyć deszcz kamieni z góry. Pewnego dnia odniosłem wrażenie, że Pani Krysia oprócz deszczu kamieni miała jeszcze grad meteorytów, ulewę, trąby powietrzne i trzęsienia ziemi.