Dedykowane dla Apple monitory LG UltraFine 5K z poważną wadą

Początkiem tego miesiąca przybliżyłem wam historię rozwoju własnych monitorów przez Apple na tle historii tej firmy. Proste początkowo monitory, stopniowo zmieniały się w doskonale zintegrowane z komputerem urządzenie peryferyjne. Zintegrowane na poziomie stylistyki, oprogramowania i dodatkowego wyposażenia.

Nieoczekiwanie Apple w ubiegłym roku zakończyło prace nad własnymi monitorami, wskazując, iż monitory dedykowane dla komputerów Apple pochodzić będą od firmy LG, a będą to monitory UltraFine 5K.

Decyzja Apple została przyjęta z dosyć mieszanym odczuciami.

Holborn — tulipan, peryskop czy E.T.

Prawdopodobnie większość z was bez większego trudu potrafi wymienić głównych producentów komputerów z lat osiemdziesiątych. Jestem pewien, że niemal każdy wspomni o Atari, Commodore, Sinclair czy Amstradzie. Nieliczni przypomną sobie BBC, Acorny, komputery NEC, Spectravideo czy Sharp.

Microsoft Surface od katastrofy do....

Pod koniec ubiegłego roku odbyła się konferencja Microsoftu, podczas której przedstawiono nowe wcielenia urządzeń z rodziny Surface. Konferencja była o tyle ciekawa, że Microsoft pokazał swoje nowe spojrzenie na zagadnienia związane z twórczością mobilną oraz tą stacjonarną. Czy spojrzenie owo okaże się rewolucją ? Oby, choć bez wątpienia ostatnie słowo należy do klienta, który zakupi, bądź nie zakupi, produkt z rodziny Surface. Dziś Microsoft może mieć uzasadnione nadzieje, że linia Surface okaże się sukcesem. Jednak nie zawsze było tak różowo.

Długa droga do iPhone 7

9 stycznia 2007 roku świat telefonów komórkowych bardzo się zmienił. To właśnie wówczas Steve Jobs, podczas targów MacWorld w San Francisco, zaprezentował pierwszy telefon komórkowy Apple. Myślę, że nie da się polemizować z faktem, jak wiele zmienił iPhone w świecie telefonów komórkowych i choć Apple nie było pierwsze, to właśnie iPhone sprawił, że smartfony stały się tak popularne.

Niezrealizowane początki

Pomysł na własny telefon w Apple nie był niczym nowym.

Monitory Apple — przerwana droga do doskonałości

Podczas ostatniej konferencji Apple, jaka miała miejsce w ubiegłym roku, jednoznacznie zasugerowano użytkownikom, że Apple rezygnuje z produkcji własnych monitorów. Wiele osób przyjęło tę wiadomość dosyć obojętnie, inni złośliwie twierdzili, że to dobra decyzja, bo konkurencja robi lepsze monitory. Także i użytkownicy domowi nie rozpaczali, bo dla nich monitory oferowane przez Apple były zazwyczaj zbyt drogie.

SSD do iMaca — Apple czasem irytuje nawet mnie

Życie użytkownika komputerów Apple nigdy nie należało do najłatwiejszych, zwłaszcza wówczas, gdy pragnie on dokonać pewnych zmian w posiadanym przez siebie komputerze. Jednym to przeszkadza bardziej, innym mniej, a ja jestem chyba przyzwyczajony do tego, że czasem jest „pod górkę”.

W czasach klasycznych Macintoshy użytkownik walczył głównie z dyskami i napędami SCSI. Choć nie był to jakiś „specjalny wynalazek" Apple, dyski SCSI, choć dużo szybsze niż ówczesne im dyski IDE, były także dużo droższe i trudniejsze do zdobycia na ubogim, polskim rynku.