3. Jak wyśledzić Pokemona? (aktualizacja)

3. Jak wyśledzić Pokemona? (aktualizacja)

3. Jak wyśledzić Pokemona? (aktualizacja)
14.07.2016 17:59, aktualizacja: 21.08.2016 16:49

Uwaga! Ten odcinek instrukcji jest nieaktualny, od kiedy z gry został usunięty mechanizm pokazujący „stópki” Pokemonów. Od tego czasu trzeba zdać się na wyczucie.

W grze jest dostępny mechanizm wykrywania Pokemonów w pobliżu, ale nie został oficjalnie wyjaśniony i nie jest do końca jasne, jak działa, jednak gracze empirycznie go rozpracowali.

Ruchy w animowanej trawie dają pewne pojęcie, gdzie mogą kryć się dzikie Pokemony. Prawdopodobieństwo jest bardzo wysokie i w wielu miejscach mamy 100% gwarancji złapania Pokemona.

Obraz

Gra pokazuje, jakie gatunki możemy spotkać w najbliższej okolicy – wystarczy dotknąć białego paska z ikonkami po prawej stronie ekranu. Nie ma całkowitej pewności wskazań tego systemu.

Jeśli przy ikonce znajduje się jedna stopa, Pokemon jest blisko (200 m?), dwie stopy oznaczają średnią odległość, trzy zaś poważniejszą wyprawę (z moich obserwacji wynika, że może to być kilometr). Jeśli chcesz śledzić konkretnego Pokemona, możesz dotknąć jego ikonkę i wtedy na ekranie głównym gry będziesz cały czas widzieć odległość do niego. Nie ma jednak gwarancji, że ten system zadziała.

Obraz
Obraz

Pokemony zostały porozmieszczane w sposób korespondujący z otoczeniem. Blisko wody spotkasz stworzenia wodne, na polach te związane z trawą. Inne gatunki pojawiają się w dzień, inne w nocy. Prawdopodobieństwo pojawienia się gatunków jest różne.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)