32 tablety z Windows 8 do końca tego roku?

32 tablety z Windows 8 do końca tego roku?

Mirosław Truchan
19.04.2012 12:37

W minionym tygodniu podaliśmy szczegóły budowy tabletów z Windows 8 i procesorami Atom, dwa dni temu zaś informowaliśmy o tym, że Windows 8 ukaże się w trzech edycjach. Dzisiaj napływają kolejne informacje — znów na temat tabletów z nowym systemem Microsoftu. Wynika z nich, że producent Windowsów wraz z Intelem stawiają sobie ambitny cel zamierzają zmniejszyć udziały Apple w rynku tabletów z obecnych 70%, do poziomu poniżej 50% w połowie 2013 roku.

Firmy te nawiązały więc intensywną współpracę z czołowymi producentami: Hewlett-Packard, Dell, Lenovo, Acer, Asus i Toshiba, które powinny być pierwszymi produkującymi tablety pod kontrolą kafelków. Pod koniec tego roku powinny się ukazać na rynku 32 takie urządzenia.

Ceny mają być zróżnicowane. Według źródeł, na które powołuje się DigiTimes.com, Lenovo i Acer zamierzają sprzedawać podstawowe wersje za mniej niż 300 USD, natomiast te najdroższe nawet za 1000 USD. Tak szeroki przedział cenowy ma pomóc w rywalizacji z tabletami korzystającymi zarówno z Androida, jak i nowym iPadem (także jego następcami).

Intel dodaje także, że kluczem do sukcesu może okazać się silna pozycja Lenovo na rodzinnym chińskim rynku — zarówno w segmencie edukacyjnym jak i biznesowym.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)