360 Internet Security ochroni Windows XP po zakończeniu wsparcia

360 Internet Security ochroni Windows XP po zakończeniu wsparcia
Redakcja

21.02.2014 10:00, aktual.: 21.02.2014 14:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dokładnie 8 kwietnia kończy się wsparcie techniczne dla systemu Windows XP, który co by nie mówić, okazał się jednym z najlepszych przygotowanych przez Microsoft, a będącym teraz jego kulą u nogi, o której korporacja z pewnością chciałaby jak najszybciej zapomnieć. Koniec wsparcia rodzi wiele problemów, przede wszystkim dotyczących bezpieczeństwa jego użytkowników. Warto tutaj wspomnieć chociażby o tym, że od tego czasu nawet oficjalne biuletyny zabezpieczeń publikowane przez korporację będą stanowić zagrożenie, bo wskażą luki występujące także w XP, ale już ich nie załatają. Czy użytkownicy mają się czego bać, czy jedynym ratunkiem jest migracja na nowszą wersję lub zupełnie inny system? Nie do końca, mamy przecież jeszcze producentów oprogramowania do walki z malware.

Obraz

Jak jednak zapewnia Quihoo 360, producent popularnego, darmowego pakietu 360 Internet Security użytkownicy tego systemu mogą czuć się bezpieczni. Postanowił on wspierać Windows XP dopóki będzie on w użytku. To natomiast może trwać jeszcze co najmniej kilka lat. Ma to niebagatelne znaczenie właśnie we wspomnianych Chinach, gdzie pod kontrolą Windows XP pracuje przeszło 70% komputerów, które po wspomnianym terminie zakończenia wsparcia staną się doskonałym poligonem i celem ataku dla twórców szkodliwego oprogramowania. Oczywiście chińska firma (bo Quihoo wywodzi się właśnie z Państwa Środka) nie skupia się jedynie na starszych wydaniach. W jednej z ostatnich wersji dodano wsparcie dla Internet Explorera 11 zarówno w wersji 32 jak i 64 bitowej. Sam pakiet również bardzo szybko zaczął wspierać Windows 8.1, bo już w październiku ubiegłego roku.

Oprócz tego, że aplikacja ta jest darmowa, wyróżnia się także dosyć lekkim działaniem, sporymi możliwościami i ponadprzeciętną skutecznością. Za tą odpowiadają aż trzy silniki antywirusowe, dwa autorskie, oraz bardzo ceniony BitDefender AV. Aplikacja pozwala także na izolowanie podejrzanych lub wrażliwych programów w autorskim sandboksie, automatycznie skanuje również ruch internetowy. Dokładniej o możliwościach 360 Internet Security dowiedzieć możecie się z testu i recenzji tego pakietu. Zapraszamy do jej wypróbowania, oczywiście o ile nie obawiacie się oprogramowania chińskiego pochodzenia. Aplikację znajdziecie w bazie naszego serwisu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (52)