4. Jak łapać trudniejsze Pokemony?

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Z czasem Pokemony będą coraz trudniejsze. Jeśli nie dają się złapać konwencjonalnymi metodami, trzeba dawać im jagody, by uśpić ich czujność.

Jagody odblokowane są na poziomie 8. i jeśli spotkasz Pokemona, na którym pokażą się żółte okręgi do celowania, albo który będzie miał CP powyżej 150 (granica została wyznaczona subiektywnie), zacznij polowanie od karmienia. Jeśli Pokemon będzie miał okręgi pomarańczowe lub czerwone, jest bardzo duża szansa, że będzie uciekał z pokeballa. Warto wtedy sięgnąć po bardziej zaawansowaną pułapkę, jeśli już takie posiadasz. Po zmianie pokeballa na bardziej zaawansowanego powinno zmienić się też zabarwienie okręgu.

Polując na trudniejsze Pokemony należy spodziewać się też „wiatru”, który będzie znosił pokeballe. Trzeba rzucać bardzo starannie. Łatwiej będzie trafić, gdy okrąg do celowania jest największy.

Od trafienia w okrąg zależy też liczba zdobytych przy skutecznym łapaniu punktów doświadczenia. Za trafny rzut można dostać 10, 50 lub 100 dodatkowych punktów.

Po osiągnięciu odpowiednich poziomów w Twoim posiadaniu znajdą się Pokeballe o większym prawdopodobieństwie trafienia i lepiej łapiące Pokemony. Używaj ich rozważnie, bo nie będą pojawiać się tak często, jak zwykłe pułapki.

© dobreprogramy