40 tysięcy aplikacji w Windows Phone Marketplace

40 tysięcy aplikacji w Windows Phone Marketplace

18.11.2011 15:53

Dawno nie było wiadomości o rozwoju Windows Phone Marketplace — platformy dystrybucji aplikacji dla Windows Phone. A tymczasem wcale nie ma się on tak źle.

Sklep z aplikacjami dla telefonów z systemem Microsoftu osiągnął ważny w swoim rozwoju kamień milowy. Po 13 miesiącach istnienia i jednej ważnej aktualizacji systemu, na swojej drodze Windows Phone Marketplace zobaczył milliarium opatrzone liczbą 40 tysięcy aplikacji.

40 tysięcy to niewiele w porównaniu do App Store i Android Market, z których każdy ma obecnie ponad 500 tysięcy aplikacji, ale stare przysłowie mówi: nie liczy się liczba, a jakość. A tutaj znajdziemy sporą kolekcję dobrych gier z Xbox Live, przydatne narzędzia typu latarka, czytnik RSS czy nawigacja, oraz aplikacje do pracy z popularnymi usługami i serwisami: Facebook, Vimeo, Dropbox, Radio BBC, Twitter, Wordpress, Google+.

Aplikacji na Windows Phone 7 nie przybywa może lawinowo, ale wzrost ich liczby powoli przyspiesza. Średnio miesięcznie przybywa niewiele ponad 3 tysiące pozycji i można założyć, że te podstawowe aplikacje, bez których nie może się obejść statystyczny użytkownik smartfona, już w Windows Phone Marketplace zostały umieszczone. Na wielu polach wciąż są braki, ale pozostaje mieć nadzieję, że wypełniające je aplikacje niedługo trafią do sklepu. Windows Phone ma obecnie niespełna dwuprocentowy udział w rynku, ale należy pamiętać, że to wcale nie tak mało użytkowników, bo rynek jest przecież ogromny.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (64)