5 milionów zalogowanych do Steama, rośnie popularność gier na PC?

5 milionów zalogowanych do Steama, rośnie popularność gier na PC?

04.01.2012 12:10

Nie chodzi o 5 milionów zarejestrowanych kont, bo to Steam ma już dawno za sobą. Tym razem platforma dystrybucji gier dla komputerów z Windowsem i Mac OS X może pochwalić się pięcioma milionami zalogowanych użytkowników jednocześnie.

Chwila chwały Steama miała miejsce w nocy z poniedziałku na wtorek naszego czasu (na wykresie widnieją godziny w Stanach Zjednoczonych). W szczycie podłączonych było 5012468 użytkowników. Pierwszy raz w historii platformy liczba ta przekroczyła 5 milionów. Ostatni szczyt tego typu Steam przeżył we wrześniu, kiedy to połączyły się z usługą jednocześnie 4 miliony użytkowników. Kamień milowy 3 milionów użytkowników Steam minął jeszcze we wrześniu 2010.

Steam bardzo zyskał na popularności w ciągu minionego roku. Oznacza to nie tylko, że gracze „pecetowi” wciąż gdzieś tam są, ale również, że ich liczba wydaje się rosnąć. Oczywiście nie można wykluczyć, że kilka osób nawróciło się z piractwa lub w końcu przesiadło się z netbooka na coś mocniejszego. Wymagania, jakie stawiają gry przed naszymi maszynami ostatnio się jakoś drastycznie nie zwiększają, bo konsole wciąż składane są z podzespołów, które były „świeże” 5 lat temu. Jednak za tak drastyczny wzrost liczby podłączonych użytkowników nie może być odpowiedzialnych tych kilku byłych piratów. Do grania przez ostatnie dwa tygodnie minionego roku dodatkowo zachęcały obniżki cen prawie wszystkich z ponad tysiąca pozycji, które znajdują się na wirtualnych półkach sklepu Steam, oraz hit wydany przez Bethesda Softworks — The Elder Scrolls V Skyrim. Skyrim jest najpopularniejszą na Steamie grą od listopada 2011 i wciąż nie schodzi z pierwszej pozycji, podczas srebrny medal niezmiennie należy do nieśmiertelnego Counter-Strike.

Niewykluczone jednak, że za wzrost popularności Steama nie jest odpowiedzialny wzrost liczby graczy, ale jakość usług oferowanych przez samą platformę. Dla samych promocji warto obserwować, co się na Steam dzieje. Ponadto platforma oferuje możliwość zapisywania postępu w grach w swojej chmurze, ma własny system osiągnięć (steamworks) i po prostu dobrze spełnia swoje zadanie. To niezła zachęta dla graczy, aby zaczęli korzystać z możliwości platformy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (51)