Jak znaleźć inwestora, który sfinansuje stworzenie gry?

W środowisku inwestorów krąży powiedzenie, że pomysł jest wart złotówkę plus VAT. Dziś zajmę się kwestią zdobycia środków na jego realizację – opowiem, w jaki sposób przekonać do swojej koncepcji fundusz typu venture capital, czyli taki, który inwestuje w projekty znajdujące się we wczesnej fazie rozwoju.

Pomysł to nie wszystko

Wielu twórców gier ma często gotowy prototyp gry i świetny pomysł na jej rozwijanie, jednak aby osiągnąć sukces, muszą poświęcić się pracy nad tytułem w 100%.

Kickstarter z czym to się je?

Wielu graczy skrycie marzy o tym, aby stać się twórcami gier i podbić gamedev. Jeśli po godzinach pracujesz nad projektem swojej gry i chcesz, aby usłyszał o niej świat, musisz znaleźć źródło finansowania. Profesjonalna praca nad grą oznacza niemałe wydatki, na szczęście są sposoby, dzięki którym można zdobyć pieniądze i skupić się na tworzeniu produktu, który zapisze się złotymi zgłoskami w historii gier. Dziś opowiem kilka słów o platformie Kickstarter i zaletach finansowania społecznościowego.

(Wersja dla osób którym nie chce się czytać na końcu ;))

Jak znaleźć pracę w branży gier?

O pracy w gamedevie marzy coraz więcej osób – kuszą zarówno zarobki, jak i możliwość połączenia hobby z pracą. Na co zatem zwrócić uwagę podczas tworzenia aplikacji, której celem jest podbicie branży?

Ucz się i twórz

Rozpocznij od zdobycia doświadczenia i niezbędnych umiejętności. Jeśli jesteś programistą, możesz rozpocząć od nauki jakiegoś popularnego silnika.

Jak stworzyłem grę komputerową

Ze względu, że prowadzę małą firmę która tworzy gry komputerowe i dostaję na ten temat masę pytań chciałbym to opisać w jednym miejscu, co prawda mam swój blog jednak z tego co obserwuję na starych dobrych dp, jest bardzo konstruktywna i ciekawa społeczność:-)

Powstanie mojej firmy Huckleberry Games jest ściśle związane z pracą nad grą Edengrad. Dziś chciałbym podzielić się z wami jak moja firma powstawała :-)

Czym jest Edengrad?

Jeśli jeszcze nie wiecie, śpieszę z wyjaśnieniami! Edengrad jest symulatorem postapokaliptycznej rzeczywistości.