7 rozszerzeń do przeglądarek, które poprawią bezpieczeństwo

7 rozszerzeń do przeglądarek, które poprawią bezpieczeństwo23.04.2017 21:40
7 rozszerzeń do przeglądarek, które poprawią bezpieczeństwo
Przemysław Kreft

Korzystając z Internetu, jesteśmy wystawieni na najróżniejsze zagrożenia – od wirusów i innego złośliwego oprogramowania, przez ataki hakerskie i oszustwa phishingowe. Poza programem antywirusowym i przestrzeganiem zasad bezpieczeństwa, warto zadbać również o odpowiednie rozszerzenia dla naszej przeglądarki internetowej.

Poniżej znajdziecie zestawienie ciekawych i przydatnych dodatków do przeglądarek internetowych, które zwiększą bezpieczeństwo w Sieci. Pomogą one unikać szkodliwych stron, zadbają o bezpieczeństwo haseł i zablokują potencjalnie szkodliwe elementy.

HTTPS Everywhere

350198997706958785

Dostępne na Firefoksa, Chrome’a i Operę.

Niewielki dodatek, który pomoże zadbać o bezpieczeństwo podczas przeglądania internetu. HTTPS Everywhere, zgodnie z nazwą, dba bowiem o to, by nasze połączenie (na tyle, ile to możliwe) było nawiązywane za pomocą szyfrowanego protokołu.

Wszystko odbywa się automatycznie. Dodatek odpowiednio konfiguruje i przekierowuje zapytania do protokołu HTTPS, dzięki czemu mogą z niego korzystać również mniej doświadczeni użytkownicy.

VTzilla

350198997707286465

Dostępne na Firefoksa.

Przydatny dodatek do przeglądarki Firefox, który pozwala na integrację z serwisem Virus Total. Możemy dzięki niemu szybko przeskanować plik lub adres internetowy za pomocą wielu dostępnych na rynku skanerów i silników antywirusowych.

Wystarczy kliknąć prawym przyciskiem na wybrany link lub stronę i wybrać opcje skanowania Virus Total. Dodatkowo, stosowana opcja skanowania pojawi się podczas pobierania pliku za pomocą przeglądarki.

LastPass

350198997707614145

Dostępne na Firefoksa, Chrome’a i Operę.

LastPass to niezwykle popularny i uznany na całym świecie menedżer haseł. Dzięki dodatkowi do przeglądarki, możemy korzystać z usługi w bardzo wygodny sposób. Zyskujemy szybki i bezpieczny dostęp do wszystkich danych do logowania oraz możliwość synchronizacji danych na naszym koncie.

Dodatkowym atutem jest możliwość wygenerowania bezpiecznego hasła, które możemy wykorzystać przy zakładaniu konta w dowolnym serwisie, za pomocą jednego kliknięcia.

NoScript Security Suite

350198997707941825

Dostępne na Firefoksa.

Potencjalnym źródłem zagrożeń dla naszego komputera mogą być złośliwe skrypty uruchamiane na stronach. Możemy chronić się przed nimi za pomocą dodatku NoScript. Pozwala on na blokowanie różnego rodzaju skryptów i apletów (Java, JavaScript, Flash). Użytkownik może określić zaufane strony, dla których będą one wykonywane, a także ręcznie sterować poszczególnymi parametrami blokowania.

SSleuth

350198997708203969

Dostępne na Firefoksa.

Ciekawy dodatek dla nieco bardziej dociekliwych użytkowników przeglądarki Firefox. SSleuth analizuje i wyświetla ranking dotyczący zabezpieczenia połączenia z daną stroną internetową. Dodatkowo mogą być wyświetlone bardziej szczegółowe informacje o certyfikatach, parametrach szyfrowania itp.

Bitdefender TrafficLight

350198997708466113

Dostępne na Firefoksa i Chrome’a.

Dodatek od uznanego producenta oprogramowania antywirusowego Bitdefender. Na bieżąco sprawdza odwiedzane przez nas strony pod kątem zagrożeń. Jeśli wykryje szkodliwe oprogramowanie lub próbę oszustwa, zostaniemy o tym poinformowani zanim trafimy na dana stronę. Dodatkowym atutem jest oznaczanie wyników wyszukiwania i skanowanie linków, na przykład w mediach społecznościowych.

TunnelBear VPN

350198997708728257

Dostępne na Chrome’a.

Dodatek do przeglądarki Chrome, który pozwala na korzystanie z usługi TunnelBear, czyli serwera VPN. Nawiązując i szyfrując połączenie z serwerem VPN zapewnimy sobie bezpieczne przeglądanie sieci w miejscach publicznych i zadbamy o naszą prywatność.

Przed skorzystaniem z dodatku warto zapoznać się z ofertą TunnelBear – do dyspozycji jest kilka planów taryfowych (bezpłatny pozwala na transfer 500 MB miesięcznie).

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (79)