7 rozszerzeń do przeglądarek, które przydadzą się na co dzień

7 rozszerzeń do przeglądarek, które przydadzą się na co dzień

7 rozszerzeń do przeglądarek, które przydadzą się na co dzień
Przemysław Kreft
16.04.2017 10:08

Przeglądarka internetowa to jeden z najważniejszych programów dla większości użytkowników komputerów na całym świecie. Każdego dnia odwiedzamy za jej pomocą dziesiątki stron i wykonujemy najróżniejsze zadania. Warto wyposażyć ją w narzędzia, które ułatwią i przyspieszą pracę.

Poniżej znajdziecie zestawienie ciekawych i przydatnych dodatków narzędziowych w postaci rozszerzeń do przeglądarek internetowych. Pomogą one zaoszczędzić czas, ułatwić niektóre zadania i dodadzą do naszej przeglądarki ciekawe funkcje.

Bloody Vikings!

Dostępne na Firefoksa.

Obraz

Niezbędnik każdego internauty. Dodatek, który pozwala na wygodne I szybkie korzystanie z tymczasowych adresów e-mail. Dzięki temu ochronimy naszą skrzynkę przed spamem. Bloody Vikings! obsługuje wszystkie najpopularniejsze serwisy tego typu, jak 10minutemail.com czy anonbox.net.

Korzystanie z dodatku jest niezwykle proste. Wystarczy kliknąć na pole, w które musimy wpisać adres e-mail, wybrać Bloody Vikings!, a następnie jeden z dostępnych serwisów. Adres zostanie wstawiony automatycznie – na nowej karcie otwarta zostanie z kolei nasza tymczasowa skrzynka.

Note Board

Dostępne na Firefoksa i Chrome'a.

Obraz
Obraz

Internetowa wersja samoprzylepnych karteczek. Rozszerzenie bowiem na dodawanie i dowolne rozmieszczanie notatek na stronach. Co ważne, ich położenie jest zapamiętywane.

Dodatkowo, użytkownik może tworzyć swój własny obszar roboczy - zaprezentowany w formie tablicy korkowej. Note Board oferuje rozbudowane możliwości konfiguracyjne – możemy na przykład ustawiać powiadomienia w formie wyskakujących okienek.

Personal Blocklist

Dostępne na Chrome'a.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Ciekawy dodatek do przeglądarki Chrome. Pozwala na blokowanie wybranych stron w wynikach wyszukiwania Google. Personal Blocklist integruje się z przeglądarką i wyświetla opcję blokowania bezpośrednio na liście wyników.

Oczywiście lista zablokowanych przez nas adresów jest cały czas dostępna i w każdej chwili możemy odblokować wybraną pozycję.

X-Notifier

Dostępne na Firefoksa, Chrome'a i Operę.

Obraz

Dodatek pozwalający na szybkie sprawdzenie skrzynki mailowej. X-Notifier wyświetla powiadomienia o przychodzących wiadomościach za pomocą ikony dodawanej do przeglądarki. Wystarczy kliknięcie na nią i wybranie skrzynki, by otworzyć ją w nowej karcie.

X-Notifier pozwala na konfigurację wielu kont pocztowych. Jeżeli dana domena jest obsługiwana bezpośrednio przez dodatek (na przykład Gmail, Hotmail), wystarczy podać dane do logowania.

Tranquility Reader

Dostępne na Firefoksa.

Obraz

Dodatek dla użytkowników Firefoksa, którym nie wystarcza wbudowany w przeglądarkę tryb czytania. Tranquility Reader ułatwia czytanie długich treści w internecie – ze strony wyodrębniany jest czysty tekst bez zbędnych elementów.

Dodatek pozwala na bardzo dokładnie określenie poszczególnych parametrów, jak kolor tła, kolor i rodzaj czcionki itp. Dodatkowym atutem jest możliwość zapisywania stron do późniejszego czytania.

RescueTime

Dostępne na Firefoksa i Chrome'a.

Obraz

Narzędzie dla osób, które chcą lepiej zarządzać czasem spędzanym w Internecie. RescueTime mierzy czas, jaki spędzamy na poszczególnych stronach i wyświetla stosowne statystyki. Możemy dowiedzieć się z nich, ile czasu spędziliśmy w sieci i ile z tego czasu spędziliśmy produktywnie.

Strony są automatycznie kategoryzowane, jednak mamy możliwość samodzielnego określenia, do jakiej grupy zaliczymy dany serwis.

Panic Button Plus

Dostępne na Chrome'a.

Obraz

Na zakończenie dodatek, który może uratować nam skórę – zwłaszcza, gdy nie chcemy, by ktoś zobaczył aktualnie otwarte strony. Panic Button Plus pozwala na zamknięcie wszystkich kart za pomocą jednego przycisku. Są one przechowywane i możemy je później łatwo przywrócić.

Dodatkowo, możemy skonfigurować opcję szybkiego zamykania również za pomocą klawiatury – na przykład z wykorzystaniem podwójnego wciśnięcia wybranego klawisza.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (162)