7 rozszerzeń, które usprawnią codzienne korzystanie z przeglądarki

7 rozszerzeń, które usprawnią codzienne korzystanie z przeglądarki
Przemysław Kreft

01.06.2017 15:22, aktual.: 01.06.2017 17:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Każdy z nas ma swoją ulubioną przeglądarkę internetową, z której korzysta każdego dnia. Nie zawsze jednak wykorzystujemy jej pełen potencjał. Co więcej, w sieci dostępne jest mnóstwo dodatków, które dodadzą do przeglądarki nowe, bardzo przydatne funkcje. Poniżej prezentujemy zestawienie siedmiu rozszerzeń, które warto wypróbować.

Turn Off the Lights

Obraz

Dostępne na Firefoksa, Chrome'a i Operę.

Przydatny dodatek dla wszystkich, którzy często oglądają materiały wideo w internecie. Pozwala na szybkie (za pomocą jednego kliknięcia) przyciemnienie tła na całej stronie. Dzięki temu możemy skupić się jedynie na odtwarzanej treści.

Turn Off the Lights działa ze wszystkimi najpopularniejszymi serwisami wideo, jak YouTube Vimeo, Dailymotion, Hulu itp. Co więcej, dodatek pozwala na szczegółową konfigurację – możemy zmieniać styl, zasady przyciemniania, a nawet ustalać niektóre opcje wyświetlania (wybór domyślnej jakości itp.).

OneTab

Dostępne na Firefoksa i Chrome’a.

Obraz

OneTab to rozszerzenie, które przyda się szczególnie osobom zmagającym się ze zbyt dużą liczbą otwartych jednocześnie kart. Powoduje to znaczące obciążenie komputera i niepotrzebny bałagan, w którym często nie sposób się odnaleźć.

Dzięki OneTab za pomocą jednego przycisku wszystkie karty są zapisywane jako lista, którą możemy łatwo zarządzać. Możemy przywracać i usuwać wszystkie lub tylko wybrane pozycje.

Imagus

Dostępne na Firefoksa i Chrome’a.

Obraz

Dodatek, który wzbogaca naszą przeglądarkę o funkcję podglądu obrazków poprzez nakierowanie na nie kursora. Zostają one wówczas powiększone. Imagus pozwala użytkownikom dostosować go do własnych preferencji – możemy ustalić między innymi opóźnienie wyświetlania podglądu czy specjalne oznaczenie elementów, które można powiększać.

Session Manager

Dostępne na Firefoksa.

Obraz

Osoby często pracujące w internecie szczególnie docenią zalety tego dodatku. Session Manager umożliwia bowiem zapisywanie sesji przeglądarki. Dzięki temu jednym kliknięciem możemy przywrócić wszystkie poprzednio otwarte karty (w razie przypadkowego zamknięcia lub błędu przeglądarki).

Session Manager pozwala na dość rozbudowaną konfigurację. Użytkownik może ustalać domyślne akcje, liczbę zapisywanych sesji itp.

Take Webpage Screenshots Entirely

Dostępne na Chrome'a.

[img=screenshot]

Rozszerzenie do przeglądarki Chrome, które umożliwia sprawne przygotowywanie zrzutów ekranu ze stron internetowych. Poza klasycznymi funkcjami, jak screen z zaznaczonego obszaru czy aktywnego widoku, dodatek ten pozwala również na automatyczne przygotowanie zrzutu ekranu całej strony.

Speed Dial (FVD)

Dostępne na [url=https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/fvd-speed-dial]Firefoksa i Chrome'a.

Obraz

Speed Dial można polecić w zasadzie każdemu internaucie. Pozwala na wygodne zarządzanie ulubionymi stronami, do których chcemy mieć szybki dostęp. Dodatek zastępuje bowiem domyślnie otwieraną nową kartę i pozwala na dodawanie do niej skrótów do wybranych serwisów. Dużym atutem jest atrakcyjna oprawa graficzna i spore możliwości konfiguracyjne.

Nimbus Screenshot & Screen Video Recorder

Dostępne na Chrome'a.

Obraz

Rozbudowane narzędzie do obsługi zrzutów ekranu i nagrań wideo z okna przeglądarki. Do dyspozycji mamy szereg narzędzi, które pozwalają również na późniejszą edycję przechwyconych obrazów i ich łatwe udostępnianie.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (81)