Blog (55)
Komentarze (1.1k)
Recenzje (0)
@arlidAndroapka #3: Zedge

Androapka #3: Zedge

15.12.2013 19:22

Ciekawa tapeta witająca nas z samego rana czy przyjemny dla ucha dzwonek umilający wstawanie (czasem potrafi być przyjemne ;) ) to tylko niektóre małe urozmaicenia jakie stosujemy w naszych smartfonach czy tabletach. Ale czy tak łatwo jest znaleźć coś interesującego, a zarazem ładnego? Tak :) Z pomocą przychodzi nam właśnie aplikacja ZEDGE.

Co to takiego? Jest to bardzo duża baza dzwonków, dźwięków powiadomień czy tapet dla naszego urządzenia. Co ją wyróżnia? Z pewnością bardzo fajną właściwością jest fakt, że aplikacja "wie" jakiej rozdzielczości tapet potrzebujemy i pokazuje nam tylko te, które ten wymóg spełniają. To znacznie upraszcza znalezienie fajnej tapety – po prostu wiemy że będzie pasowała.

494808

Aplikacja w swojej najnowszej wersji zbudowana jest bardzo ładnie. Mamy cztery "ekrany' główne:

  • Popular (popularne)
  • Recent (nowe, ostatnio dodane)
  • Featured (polecane)
  • Categories (kategorie)

do których dostęp uzyskujemy przeciągając palcem na bok pozostałe. Coś w tylu "kart" – intuicyjne, proste i miłe dla oka. Oczywiście istnieje także wysuwane menu, gdzie znajdziemy poszczególne działy tej wielkiej bazy jak tapety, dzwonki, "żywe" tapety, uzyskamy dostęp do wcześniej przez nas pobranych materiałów czy zmienimy ustawienia aplikacji. Tutaj warto zwrócić uwagę na możliwość ustawienia filtra rodzinnego czy interwału czasowego pozwalającego na zmianę po określonym czasie tapety naszego urządzenia – z listy wcześniej przez nas pobranych.

494812

Dodatkowo znajdziemy tam także FAQ, możliwość kontaktu z twórcami czy inne informacje. Jak prezentują się wyniki? W porządku – mamy dwa rzędy tapet, które w miarę przewijania ciągle są ładowane. Nic się nie zacina – wszystko działa płynnie. Po tapnięciu na interesujący nas obrazek widzimy go w całej okazałości, możemy go oczywiście pobrać czy poprzez przesunięcie palcem otwarcia karty z informacjami na temat dodatku.

494814

Oczywiście oprócz ręcznego wybierania kategorii istnieje także wyszukiwarka uruchamiana za pomocą lupy w prawym górnym rogu ZEDGE. Wystarczy wpisać słowo by po chwili ujrzeć nie listę materiałów, lecz listę kategorii (tapety, dzwonki itd.) wraz z liczbą materiałów znalezionych na dany temat. Dzięki temu szukając tapety nie musimy "przekopywać" się przez zbędne dla nas w tym momencie np. Dzwonki, lecz od razu wchodzimy do żądanej kategorii wyników wyszukiwania.

494816

Podsumowując ZEDGE to bardzo przydatna aplikacja potrafiąca zmienić oblicze naszego urządzenia – niezależnie czy jest to tablet czy smartfon nie do poznania. Ogromna baza materiałów powinna zadowolić każdego poszukiwacza tapet czy innych dodatków. Warto zainstalować i poszperać w poszukiwaniu naszej ulubionej tapety.

Oczywiście każdy ma własne zdanie dotyczące danych kwestii nie zamierzam go w żaden sposób podważać, czy obrażać kogokolwiek w jakikolwiek sposób. Przepraszam także za ewentualne błędy.

OprogramowanieTelefony
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)