Blog (139)
Komentarze (2.1k)
Recenzje (0)
@djDziadekIQOS 3 Multi

IQOS 3 Multi

26.02.2019 20:38

IQOS 3 Multi, to najmłodsze dziecko z rodziny Philip Morris, które służy do podgrzewania wkładów tytoniowych. Swoją premierę miało co prawda już w ubiegłym roku, jednak całkiem niedawno wpadło w moje ręce.

671820

W zestawie otrzymujemy: podgrzewacz IQOS, ładowarkę, kabel USB-C, waciki do czyszczenia i czyścik, czyli wszystko co potrzebne.

W samym IQOSie kilka rozwiązań, które świadczą o faktycznym słuchaniu użytkowników poprzednich modeli i rozwijaniu kolejnych modeli.

IQOS 3 Multi to jednobryłowa konstrukcja, bez stacji ładowania, co czyni go poręcznym, wygodnym i łatwiejszym w przechowywaniu i przenoszeniu.

Wyposażony został w przycisk z diodą sygnalizacyjną na boku i diodę wskazującą poziom naładowania znajdującą się na spodzie urządzenia – obok gniazda ładowania. W tym przypadku pierwsza nowość – gniazdo ładowania to USB-C, czyli ostatnia wersja USB, którą za każdym razem można podłączyć poprawnie.

671825

Wyposażono również to urządzenie w wibrację, jednak w przeciwieństwie do poprzednich urządzeń Philip Morris, w tym przypadku urządzenie wibruje 3 razy. Pierwszy raz po włączeniu (dłuższe przytrzymanie przycisku z boku urządzenia, co sygnalizuje rozpoczęcie procesu podgrzewania wkładu tytoniowego Heets). Kolejna wibracja to sygnał iż można rozpocząć inhalację. Zaciągnięć można wykonać między 12 a 14, natomiast czas jaki otrzymujemy na to, to ok 5 min, czyli tyle ile standardowy czas palenia zwykłego papierosa. Po raz trzeci wibracja uruchamia się, kiedy pozostało nam do wykonania jedno zaciągnięcie, po którym urządzenie wyłącza się.

Jak widać nie potrzeba już patrzeć na diodę aby wiedzieć w jakiej fazie użytkowania jest nasz IQOS. Jego użycie jest zupełnie intuicyjne, jednak aby mieć pewność, że możemy skorzystać z kolejnego wkładu tytoniowego Heets, wystarczy krótko nacisnąć przycisk włączania IQOSa i spojrzeć na spód urządzenia, gdzie zaświeci się 4o stopniowy wskaźnik naładowania.

IQOS 3 Multi w przeciwieństwie do innych urządzeń z rodziny IQOS pozwala na zużycie 10 wkładów bez ładowania urządzenia, co więcej – można to zrobić od razu – jeden po drugim, co jest ciekawe przy korzystaniu z urządzenia przez kilku użytkowników.

Sam sposób umieszczania wkładów jak i wkłady nie zmieniły się, jedyną różnicą jest uchylna zaślepka wyposażona w magnes - osłaniająca otwór IQOSa w którym instalujemy wkłady. Producent zaprojektował nawet taki drobiazg, który sprawia że użytkowanie tego podgrzewacza nie wymaga specjalnych zabiegów aby go nie zapchać przypadkowymi drobiazgami.

Urządzenia są sprzedawane w czterech podstawowych kolorach:

Stellar blue

Zdjęcie ze strony producenta
Zdjęcie ze strony producenta

Brilliant gold

Zdjęcie ze strony producenta
Zdjęcie ze strony producenta

Velvet grey

Zdjęcie ze strony producenta
Zdjęcie ze strony producenta

Warm white

Zdjęcie ze strony producenta
Zdjęcie ze strony producenta

To jednak nie wszystko, istnieje możliwość dokupienia na polskiej stronie IQOS dodatkowej – górnej części w 12 kolorach umożliwiających personalizację urządzenia.

Co ciekawe, producent wprowadził również akcesoria pokazujące nacisk na klasę premium tego urządzenia w postaci skórzanych lub silikonowych – kolorowych etui. Można również nabyć uchwyt samochodowy, lub specjalne pojemniki na zużyte wkłady.

Jak widać, technologia podgrzewania tytoniu, nad którą prace trwają od wielu już lat, osiągnęła poziom, który pozwolił na wprowadzenie naprawdę dobrego wyrobu na rynek. Produktu dzięki któremu już ponad 6 mln ludzi na świecie rozstało się z „analogowym” paleniem tytoniu.

SprzętPoradniki
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)