Blog (13)
Komentarze (41)
Recenzje (0)

Dlaczego firmy zignorują Windows 8

Strona główna@fragman78Dlaczego firmy zignorują Windows 8
21.11.2012 17:36

Nie wszyscy lubią Windows 8 (na przykład ja, dosyć szczegółowo wyjaśniłem to w moim poprzednim wpisie o W8) bo czują się niekomfortowo używając tego systemu albo zmiana jest tak drastyczna, że czasami trudno uwierzyć, że jest to następca tak dobrego systemu jak Windows 7. Decyzja o wdrożeniu Windows 8 w firmach może być podyktowana wieloma względami, choć moim zdaniem takiego dylematu większość z nich nie będzie miała. Poniżej przedstawiłem podstawowe pytania z jakimi zmierzą się kierownicy przy podejmowaniu decyzji o migracji:

1. Czy zmiana na Windows 8 jest priorytetem?

Jeśli większość komputerów działa już na Windows 7, nie widzę tutaj powodu aby migrować na nowy OS. Po za tym faktem jest, że większość firm dopiero skończyła migrację do 7.

2. Czy firmy mogą dalej instalować/używać aplikacje, które mogą okazać się niekompatybilne z Windows 8?

Jeśli chodzi o standardowe aplikacje typu Office, jak najbardziej. Jednak wszyscy wiemy, że firmy mają własne działy programistyczne, które zajmują się pisaniem programów wewnętrznych. Nie sądzę aby większość z nich była gotowa wydawać pieniądze na przygotowanie ich pod W8. Oczywiście W8 oferuje tzw. "Desktop Mode", ale po co się pakować w coś co jest zubożoną, toporną w użyciu wersją W7, z brakującymi elementami jak np. Menu Start.

3. Czy firmy używają ekranów dotykowych, dla swoich komputerach do pracy biurowej oraz czy system dostarcza nowe funkcjonalności dla biznesu?

Co do ekranów dotykowych to wątpię, oczywiście poza przypadkami gdzie kurierzy, serwisanci itp. używają smartphone lub tabletów. Co do rozszerzeń wersja Windows 8 Enterprise oferuje ich wiele. Z najbardziej przydatnych to: Windows To Go, VDI enhancements, Direct Access (DA), BranchCache, AppLocker. Ale czy to wystarczy i przekona?

4. Czy użytkownicy będą w stanie używać Windows 8, bez dostarczenia im odpowiednich szkoleń/ wiedzy?

Po tym jak Microsoft zmienił prawie wszystko w sposobie posługiwania się nowym systemem, nie wydaje mi się aby użytkownicy byli w stanie używać systemu "od razu". Pewnym rezultatem wdrożenia 8 bez odpowiedniego przygotowania pracowników był by paraliż pierwszej linii wsparcia. Jeśli chodzi o szkolenia to następny koszt, z którym trzeba się zmierzyć, a wiadomo mamy czasy jakie mamy i budżety dopinane są na styk.

Te 4 pytania są kluczowe i od nich zależy czy nowa koncepcja systemu przyjmie się w środowisku biznesowym, bo segment ten stanowi bardzo duży kawałek tortu dla MS.

Na koniec jeszcze wyniki ankiety jaką przeprowadziło techrepublic.com.

1. 73,7% respondentów odpowiedziało, że w ich organizacjach nie ma planów wdrożenia Windows 8.

1
1

2. Tylko 15,8% respondentów, którzy używają Windows XP ma plan wdrożyć Windows 8.

2
2

3. Plany wdrożenia w Australii, Kanadzie, Europie i USA są niższe niż w gospodarkach rozwijających się.

3
3

źródło

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)