Blog (8)
Komentarze (72)
Recenzje (1)

Aplikacje dla Chrome (PC) cz. 3

@grabarz86Aplikacje dla Chrome (PC) cz. 324.05.2011 18:56

Witam serdecznie!

Dziś trzecia odsłona aplikacji dla Google Chrome. Tym razem przegląd prostej aplikacji łączącej w sobie funkcję kalkulatora i przelicznika jednostek. Owa aplikacja zaklęta pod zwyczajną nazwą Calculator.

Po co nam taka aplikacja powiecie.. Jest przecież zawsze jakiś systemowy kalkulator, ba! nawet Google Ci policzy naprędce ;) Wystarczy przecież wpisać w pole paska adresu Chrome uczniowskie 2+2 i już się policzy. Jednak Aplikacja którą możemy mieć w przeglądarce jest ciekawą i dobrą alternatywą.

Wielkim plusem jest posiadanie "pod ręką" owej aplikacji. Gdy sporo liczymy, przeliczamy itp. każdorazowe przeklikiwanie się na inne okienko kalkulatora jest mocno niewygodne, nie licząc cennego czasu na przełączanie między oknami :) Oczywiście można dany kalkulator "wypchnąć" na wierzch i ustawić by był ciągle widoczny. Jednak nie dla każdego taka możliwość jest dobra. Potrzeba w miarę sporego ekranu etc.

Wygląd aplikacji jest dość prosty ale dzięki temu wszystko przejrzyście widać. Fają opcją jest pokazanie tuż pod naszym wirtualnym wyświetlaczem kilku ostatnich działań. Wygląda to skromnie i czytelnie. [image=img1]

"Calculator" obsługuje nie tylko proste znaki mnożenia "*" czy dzielenia "/" ale i profesjonalne matematyczne funkcje, jak np. max(a,b), cos(a), log(a,b). [image=img3] Nawet i studiujący matematyk myślę nie pogardzi takimi funkcjami kalkulatora. Można także dodać swoją stałą liczbę, przypisując np. g=9,81 poprzez kliknięcie ikonki narzędzi w prawym górnym rogu naszego kalkulatorowego wyświetlacza. Co do poprawności przeliczeń, ja bynajmniej nie zauważyłem pomyłek :)

Aplikacja ta posiada również drugą funkcję prócz kalkulatora, którą jest przeliczanie jednostek. Przeliczać możemy waluty, masę, długości, powierzchnię, czas.. jest w czym wybierać. Wszystko również czytelnie ułożone. [image=img2] Skąd bierze i w jaki sposób, przeliczniki walutowe? Nie zgłębiałem tego. Choć euro na złotówki liczy całkiem nieźle. Myślę jeśli komuś będzie potrzebne, można doczytać w Pomocy.

Choć aplikacja jest w języku angielskim, myślę nie będzie z nią problemu, gdyż jest bardzo intuicyjna. Problemem dla nieznających języka może być tylko rozbudowana opcja pomocy, do której przechodzimy klikając "help" po prawej górnej stronie naszego okienka Chrome. Jest tam m.in. spis obsługiwanych funkcji matematycznych, pomocy jak obsługiwać całą aplikację itp.

Istnieje także możliwość obsługi, czy dokładniej, przejścia do obsługi kalkulatora z paska adresu Chrome. Wystarczy w pasku wpisać: "Calc", nacisnąć TAB i można wpisywać np. 1+2*3. Po Enterze przejdziemy wraz z wynikiem do nowej zakładki z włączonym naszym kalkulatorem.

Mi osobiście ta aplikacja przypadła do gustu. Sporo liczę i przeliczam w codziennym życiu i Calculator stwarza mi warunki do efektywniejszej pracy :) A jak Wam się podoba?

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)