Blog (766)
Komentarze (5.1k)
Recenzje (24)
@lordjahuWspółpraca Xiaomi z Philipsem daje efekty. Pora na lampę biurkową! + Konkurs

Współpraca Xiaomi z Philipsem daje efekty. Pora na lampę biurkową! + Konkurs

07.11.2016 00:28, aktualizacja: 11.11.2016 12:26

Od jakiegoś czasu zabierałem się za poszukiwania lampy biurkowej. Ta którą obecnie posiadałem dawała nieco za dużo światła, bez możliwości jego regulacji. Poszukiwałem lampy z możliwością regulacji natężenia światła, o minimalistycznym wyglądzie oraz z prostym i intuicyjnym sterowaniu. Kilka tygodni temu znalazłem wzmiankę że marka Xiaomi postanowiła wraz z Philipsem skupić się na rynku oświetleniowym. Chodziło głównie o wyprodukowanie tanich a zarazem przyjaznych oczom urządzeń oświetleniowych. Tak natrafiłem na model Eyecare Smart Lamp 2 który dzięki współpracy ze sklepem Gearbest, otrzymałem do testów. Na samym początku wspomnę tylko że szukałem lampy nie zajmującej dużo miejsca na biurku, idealnie wpasowującej się w otoczenie komputera i książek oraz zbytnio nie kontrastującego przy blogowym chromebooku. Jak się okazało czerń i biel idealnie się dopełniły.

Zwykły, szary karton

Opakowanie w jakim przyszła do mnie lampa nie należy do najwykwintniejszych. Ot zwyczajny, szary karton z kilkoma informacjami o produkcie i masą chińskich znaczków. Po wyjęciu wszystkich elementów z pudełka, nerwowo zacząłem penetrować pusty karton z myślą o znalezieniu pewnego dodatkowego elementu ... niestety bezskutecznie.

607434

Całość składa się ze wspomnianej wcześniej lampy, instrukcji w całości po Chińsku oraz kabla zasilającego. Element który idealnie dopełniłby ten zestaw to przejściówka gniazda Amerykańskiego na Europejskie, gdyż takowego w zestawie nie ma. Na szczęście tego samego dnia zakupiłem takową w sklepie Proline za 20zł.

139374
139375

Gdy uważnie przyjrzymy się lampie, okaże się że nie mamy do niej żadnego dodatkowego dostępu. Oznacza to że gdy spali się któraś z żarówek, nie dostaniemy się do niej by ją wymienić. W związku z brakiem możliwości otwarcia lampy bez zniszczenia obudowy, nie dowiedziałem się nawet jak wyglądają zainstalowane w modelu żarówki. Całość wygląda na urządzenie klasy premium. Głównie to zasługa dobrze połączonych elementów i dopasowania koloru czarnego z białym - niczym yin-yang.

139376
139377

Pałąk lampy opiera się na okrągłej podstawce wyposażonej w 7 przycisków, logo firmy Philips oraz czujnika natężenia światła. Na tyle obudowy zlokalizowane zostało wejście na kabel zasilający a przy nim umiejscowiona została dioda informująca o podłączeniu zasilania / zainicjowaniu połączenia bezprzewodowego.

139378
139379

Pałąk lampy został podzielony na trzy segmenty. Dolny i górny został wykonany z wytrzymałego aluminium a środkowy z gumy. Dzięki temu otrzymujemy możliwość wyginania lampy w dowolnych kierunkach o ustawianiu kąta pod nasze wymogi. Szczerze powiedziawszy spodziewałem się nieco twardszego materiału, gdyż zastosowana tu guma jest nieco za delikatna co może doprowadzić do szybkiego jej uszkodzenia. Dolny segment został wyposażony w tylną lampkę doświetlającą. Ma się ona sprawdzić w przypadku gdy chcemy doświetlić scenę za lampką lub nieinwazyjnie pracować w półmroku nie przeszkadzając innej osobie w tym samym pomieszczeniu.

Specyfikacja techniczna

Marka : XiaoMi Moc : 10W Luminacja : 1200 Napięcie wejściowe : AC 100-240V Tryby światła : 4 ( 25%, 50%, 75%. 100%) + tryb adaptacyjny Ilość przycisków : 7 + dioda zasilania/połączenia Ilość wejść : 1 - zasilanie Waga : 1 kg Wymiary : 18 x 46,4 x 43,6 cm

Jak ona działa

Sterowanie lampą należy do najprostszych. Pierwszy przycisk na okrągłej podstawce służy do włączenia lampy. Kolejny do włączenia tylnego oświetlenia a cztery kolejne do wyboru natężenia światła od najsłabszego do najmocniejszego. Ostatni przycisk służy do zainicjowania trybu adaptacyjnego. W trybie tym lampa odbiera sygnały z czujnika światła, analizuje je i dobiera optymalne natężenie światła do otoczenia, by nie męczyć wzroku podczas np. czytania książki. W całkowitym zmroku sprawdza się to wyśmienicie.

Złowieszcza aplikacja

Xiaomi wypuściło na równi z tym modelem, kilka innych urządzeń w ramach "inteligentnego domu". By prościej, bezprzewodowo móc korzystać z lampy, otrzymaliśmy wsparcie w postaci aplikacji MiHome. Miałem zamiar przetestować tę aplikację i sprawdzić jak działa, gdyż producent oddał w nasze ręce takie smaczki jak choćby ustawianie godziny włączania lub wygaszenia się lampy.

Niestety, zamiary te spełzły na niczym. Nie była to wina słabego telefonu czy błędu z połączeniem. Odrzuciła mnie ilość uprawnień jakie niesie ze sobą zainstalowanie tej aplikacji. Jeszcze mogę zrozumieć wymaganie tożsamości, ustawień WiFi lub dostęp do Bluetooth. Ale dostęp do wiadomości SMS, kontaktów, zdjęć, aparatu czy mikrofonu traktuję jako zbrodnię wymierzoną w nieświadomego użytkownika. Jak można było się domyśleć, aplikacji nie przetestowałem, tym bardziej że nie wiem po co miałbym to robić. Nie czuję się na tyle upośledzony by nie móc samemu włączyć sobie takiej lampy lub sterować natężeniem światła.

Podsumowanie

Uważam że lampa biurkowa Eyecare Smart Lamp 2 świetnie spełnia swoją rolę i daje nam dodatkowe pole do popisu w możliwościach konfiguracyjnych. Tryb autonomiczny z możliwością automatycznego dobrania siły doświetlenia do warunków zewnętrznych sprawdza się nienagannie, nawet w przypadku dynamicznych zmian warunków oświetleniowych. A to wszystko możemy otrzymać za 220 zł wraz z darmową wysyłką do polski. Tylko a aż nadto gdyż Xiaomi zawsze stara się by jej produkty nie były "za drogie". O jakość urządzenia oraz komponenty także nie musimy się martwić, gdyż producent stanął na wysokości zadania i otrzymaliśmy produkt klasy premium.

Konkurs !

W związku ze sporym zainteresowaniem moich ostatnich wpisów dotyczących sprzętów otrzymanych ze sklepu Gearbest, postanowiłem zorganizować mały konkurs z nagrodami. Do rozdania mam 3 wiatraczki USB wraz z porażającymi prądem gumami.

Wszystko co musicie zrobić, to napisać w poniższych komentarzach o swojej wymarzonej lampce biurkowej. Na propozycje czekam do piątku do godziny 10. Lista laureatów zostanie opublikowana na końcu tego wpisu po zakończeniu konkursu, a ze zwycięzcami będę się kontaktował przez wiadomości prywatne na forum. Warunek jest jeden - osoba biorąca udział w konkursie musi być członkiem portalu dobreprogramy minimum rok.

Powodzenia !

08.11.2016 - AKTUALIZACJA

Za 3 dni w sklepie Gearbest zaczyna się moc przecen i promocji. Jest szansa na tańsze zakupy i trafienie sprzętu po bardzo atrakcyjnych cenach. Zainteresowanych odsyłam do linku z promocjami. Udanych zakupów !

11.11.2016 - ROZWIĄZANIE KONKURSU

Dziękuję wszystkim za ciekawe komentarze, nie było łatwo wybrać zwycięzców a jeśli o nich mowa to pora ich wymienić. Nagrody otrzymują :

darek_g

@GUTEK@

Gruchi

Proszę sprawdzić swoje skrzynki wiadomości na forum. Gratulacje dla zwycięzców !

SprzętTelefony
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (51)