Blog (23)
Komentarze (385)
Recenzje (0)
@parasite85VirtualStudy - zdobywanie wiedzy on-line

VirtualStudy - zdobywanie wiedzy on-line

08.11.2011 12:00

Witam. Na wstępie chciałbym bardzo przeprosić, że ostatnio jestem raczej bierny użytkownikiem społeczności, ale nawał obowiązków nie pozwalają mi popracować nad tekstami na blog. Pracuję, studiuję, dodatkowo pracuję, oprócz tego jestem w trakcie pisania sporego jak na jedną osobę projektu do pracy dyplomowej...wszystko związane z szeroko rozumianą informatyką, więc jak mam chwilę wytchnienia to korzystam z pięknej jesieni albo delektuje się literaturą fantasy - odpoczynek każdemu się należy:).

VirtualStudy

Portal ten dostarcza bezpłatnych spotkań on-line poświęconych tematyce informatycznej. Dowiedziałem się o niej przez przypadek przeglądając strony poświęcone nowoczesnym technologiom. Przyznam szczerze, że jeszcze nie brałem udziału w żadnej organizowanej przez VirtualStudy sesji, ale zapowiada się naprawdę ciekawie - tym bardziej, że na pewno są szkolenia po których otrzymuje się dyplom uczestnictwa i/lub certyfikat (oczywiście po pozytywnie zdanym egzaminie). Do uczestnictwa wystarczy nam rejestracja na stronie VirtualStudy, rejestracja na spotkanie/cykl spotkań oraz klient Microsoft Office Live Meeting 2007

Szkolenie IPv6

Pokusiłem się o ten krótki wpis po tym jak zobaczyłem szkolenie: Czwartki w wersji IPv6. Zapowiada się naprawdę ciekawie, dlatego czym prędzej się zapisałem. Na powyższych spotkaniach omawiane będą: zagadnienia adresacji, budowa datagramu IPv6, protokół ICMPv6, protokół Neighbor Discovery, migracja, mechanizmy tunelowania 6to4/ISATAP/Teredo, obsługa IPv6 w systemach Windows. Aby uzyskać dyplom trzeba być na 7 z 10 spotkań - pod tym warunkiem można też przystąpić do egzaminu, gdzie pozytywny rezultat jest w przypadku co najmniej 70% poprawnych odpowiedzi - wtedy otrzymamy certyfikat.

Na zakończenie

Ten wpis powstał szybciutko i ma charakter wyłącznie informacyjny - jeśli ja to odnalazłem i skorzystam, to dlaczego koleżanki, koledzy z Dobrychprogramów również nie mieliby się czegoś ciekawego dowiedzieć? Sam sobie dokładam obowiązków, ale mam nadzieję, że wkrótce znajdę trochę czasu, żeby poświęcić go na większą aktywność na DP. Pozdrawiam i miłego dnia.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)