Blog (85)
Komentarze (755)
Recenzje (0)

Dodatki do... Steam

Strona główna@PREZESKICDodatki do... Steam
05.03.2017 15:48

Chyba każdy gracz ma na swoim komputerze zainstalowaną aplikację Steam. We współczesnym świecie wymaga go większość gier i naprawdę ciężko się bez niego obejść. Dlatego też jest on bardzo popularny, czego dobrym przykładem jest to, że w jednej chwili potrafi być na nim zalogowanych ponad 14 milionów użytkowników. Jeśli ktoś chciałby dowiedzieć się nieco więcej o kondycji Steam'a w ubiegłym roku odsyłam do tego artykułu. A teraz przejdźmy do meritum.

616537

Ale jak to dodatki do Steam?

Jak pewnie wiecie Steam, w przeciwieństwie na przykład do przeglądarek, nie obsługuje wtyczek. Na szczęście istnieję kila ciekawych serwisów internetowych i aplikacji, które pozwalają zwiększyć jego możliwości.

Polecane dodatki:

Steam librart filters

Pierwsze, a zapewne i najciekawsze, z polecanych przeze mnie narzędzi to Steam library filters. Aplikacja desktopowa Steam zawsze przedstawia nam listę gier posortowaną alfabetycznie, a jedyną dodatkową opcją jest dodanie gry do ulubionych, albo ręczne przyporządkowanie do zdefiniowanych wcześniej przez siebie grup (oprócz gier VR one dostają własna "z góry").

bEqSgpzH

Natomiast omawiany tutaj serwis pozwala nam sortować gry na kilka sposobów. I tak oprócz standardowej kolejności alfabetycznej możemy ułożyć gry według: czasu gry, daty ostatniego odpalenia, oceny na Metacriticu oraz kilku innych kryteriów. Mi najbardziej podoba się opcja z oceną, ponieważ po zakupie jakiegoś dużego bundla można od razu sprawdzić, które gry są najlepiej ocenianie i zagrać w nie w pierwszej kolejności. Oczywiście na tym możliwości omawianego serwisu się nie kończą, pozwala on filtrować gry ze względu na platformę, wspierane urządzenia (takie jak np. HTC Vive) czy cechy takie jak dostępności lokalnego multiplayer, kart, statystyk itd. Jednak najciekawszą możliwością serwisu Steam library filters jest możliwość sortowania po tagach opisujących dana grę. Jest ich tak dużo że nie ma sensu ich opisywać więc po prostu załączam screen'a z tego jak to wygląda u mnie. Oczywiście liczba tagów bedzie różniła się w zależności od posiadanej przez nas biblioteki gier.

616544

A tutaj właśnie taka "trochę" większa kolekcja:

616546

Zaletą a zarazem wadą serwisu jest to, że wykorzystuje on tagi ze sklepu Steam. Zaletą, ponieważ gry w nim są świetnie otagowane. Wadą, gdyż jeśli jakaś produkcja nie jest już sprzedawana to nie ma przypisanych żadnych tagów. Uwaga: serwis wymaga, aby nasz profil Steam był publiczny.

Down detector

Narzędzie przydatne gdy Steam lub jakiś inny serwis internetowy przestanie działać. Wchodząc na tą stronę, na podstawie informacji od innych użytkowników, możemy sprawdzić czy to cały Steam "padł" czy to tylko u nas coś nie działa.

616550

STEAMLEFT

Kolejny serwis może nie jest zbyt praktyczny, ale za to zabawny. Wchodząc w ten link możemy dowiedzieć się ile czasu zajęłoby nam ukończenie wszystkich gier z naszej biblioteki oraz co innego moglibyśmy w tym czasie zrobić. Niestety mimo poszukiwań nie udało mi się dowiedzieć w jakich sposób strona ta traktuje "niekończące się" gry takie jak np. DOTA 2. Dlatego jej obliczenia należy traktować z przymrużeniem oka ;). Uwaga: serwis wymaga, aby nasz profil na Steam był publiczny.

616553

Steamspy

Ogromny serwis pokazujący masę danych dotyczących Steam'a i gier na nim dostępnych. Znajdziemy tu informację takie jak lista popularnych aktualnie gier, spis promocji czy ilość czasu spędzonych przez graczy w poszczególnych produkcjach. Zachęcam każdą osobę, która interesuje się światem elektronicznej rozrywki do kliknięcia w ten lin i sprawdzenia możliwości tego interesującego serwisu osobiście.

616556
616557

Aplkacja mobilna Steam

Na koniec coś autorstwa samego Valve. Omawiany aplikacja jest dostępna na smartfony z systemami: iOS, Android oraz Windows. Pobrać można ją wchodząc na tą stronę lub bezpośrednio ze sklepu z aplikacjami. Jej najważniejszą funkcją według mnie jest Steam Guard, który przyspiesza proces weryfikacji dwuetapowej i znacząco zwiększa bezpieczeństwo naszego konta. Jeśli ktoś nieupoważniony chciałby się zalogować na naszego Steam'a nie tylko musiałby znać hasło, ale też ukraść nam telefon. Kolejną przydatną funkcją jest dostęp do czatu, który w moim przypadku bardzo ułatwił umawianie się ze znajomymi na wspólne granie. Inne opcje dostępne w aplikacji to między innymi dostęp do powiadomień, sklepu czy naszej biblioteki gier.

616560

To wszystkie narzędzia jakie chciałem Wam polecić w dzisiejszym wpisie. Mam nadzieję, że wypróbujecie część z nich. Z niecierpliwością czekam na wasze komentarze oraz uwagi. Na koniec załączam link do spisu treści znajdujacych sie na moim blogu.

bEqSgpAD