Blog (65)
Komentarze (803)
Recenzje (0)

Operating Systems War

@tflOperating Systems War30.12.2011 19:25

Od zawsze pojawiają się mniej lub bardziej (choć częściej mniej) konkretne wywody na temat przewagi systemu Linux nad systemem Windows, systemu OSX nad Windows, etc. Zazwyczaj to emocjonalnie nacechowane teksty (boję się użyć słowa "przemyślenia") osób, które moim zdaniem po prostu nie znają systemu, który atakują. Stąd chore animozje, długie pseudowywody, kłótnie i ogólny niesmak dla obserwatorów.

Dlatego proponuje rozwiązanie najbardziej "po męsku". Wyjdźmy na zewnątrz, dajmy sobie po razie, zobaczymy kto wróci... No dobrze, poniosło mnie. Ale na pewno możemy zrobić sobie na łamach DP OSWARS. Cała zabawa opiera się na prostych zasadach.

  • Każdy broniący wypełnia zadanie dane przez atakującego (tzw. challenge)
  • Każdy atakujący może rzucić dowolne zadanie broniącemu, pod warunkiem, iż dotyczy ono systemu operacyjnego sensu stricte. Nie aplikacji na nich działających (choć być może da się pojedynkować na wydajność tych aplikacji na różnych systemach)
  • Atakujący dodaje komentarz z wyzwaniem pod kolejnymi tekstami broniącego. Broniący akceptuje wyzwanie poprzez odpowiedź w formacie: @Nick atakujacego, data komentarza challenge accepted
  • Wyzwanie może być zaakceptowane przez więcej niż jednego obrońce
  • Obrońca broni swojego systemu przez wpis na blogu, przy czym bronić może najmniej trzech wyzwań.
obraz pochodzi http://www.gadgetoz.com/post/linux-i-won-war-against-microsoft/
obraz pochodzi http://www.gadgetoz.com/post/linux-i-won-war-against-microsoft/

Nie wiem, czy jest to jasno opisane, nie wiem, czy zostanie dobrze przyjęte. Wiem jednak, że moje intencje są szczere i mam nadzieję, że parę osób miło się zaskoczy.

To co? Możemy zaczynać?

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (47)