AI Microsoftu straszy policją internautów próbujących kupić usługi prostytutek

Strona główna Aktualności

O autorze

Kolejną zapowiedź nowego, wspaniałego świata przygotował dla nas Microsoft. Firma z Redmond przyłączyła się do inicjatywy o nazwie Project Intercept, aby za pomocą stworzonej przez siebie sztucznej inteligencji wabić użytkowników zainteresowanych skorzystaniem z usług prostytutek, a następnie straszyć ich organami ścigania. Wszystko to w Stanach Zjednoczonych, gdzie w większości stanów sama próba skorzystania z takiej usługi skończyć się może więzieniem i srogą grzywną.

Czatbot służący do wabienia „Johnów”, jak w krajach anglojęzycznych nazywa się klientów prostytutek, stworzony został przez inżynierów stojących za PhotoDNA – mechanizmem służącym do szybkiego analizowania zdjęć pod kątem wyszukiwania treści o charakterze seksualnym z udziałem nieletnich. Teraz, z błogosławieństwem swojego pracodawcy, wzięli się oni za handel żywym towarem.

We współpracy z organizacją Seattle Against Slavery, Microsoft uruchomił czatbota, wstrzykiwanego w pornograficzne reklamy na stronach internetowych. Po kliknięciu takiej reklamy przez użytkownika, AI próbuje jak najdłużej utrzymać konwersację, prowadząc ją na tory związane z możliwością kupienia usług seksualnych. Gdy już do tego dojdzie, użytkownik otrzymuje komunikat:

Kupowanie seksu od kogokolwiek jest nielegalne i może spowodować poważną, długofalową szkodę ofierze, podtrzymuje też handel żywym towarem. Incydent ten zostanie zbadany, możesz zostać przesłuchany przez organy ścigania. Nie próbuj nigdy więcej kupować seksu. Nie spełni to twoich potrzeb.

Podobno do tej pory czatbot Microsoftu rozmawiał już z ponad tysiącem użytkowników, a niemal połowa z nich zobaczyła ostrzegawczy komunikat. Wszystko to w państwie, w którym pracować ma około miliona prostytutek i gdzie co najmniej 30% samotnych mężczyzn w wieku powyżej 30 lat przynajmniej raz zapłaciło za seks.

© dobreprogramy