AOL Shield AOL Shield 79.0.3945.3

Strona główna Windows Internet i komunikacja Przeglądarki stron WWW
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

AOL Shield to przeglądarka stron internetowych, której autorzy skupili się na bezpieczeństwie użytkownika. Stworzona ona została na bazie popularnego projektu Chromium.

W trakcie surfowania po Internecie nieustannie jesteśmy narażeni na liczne zagrożenia. Oprócz standardowych wirusów na dysku twardym komputera bez naszej wiedzy mogą pojawić się programy szpiegujące (key loggery lub narzędzia do tworzenia zrzutów ekranu pulpitu komputera), złośliwe oprogramowanie czy też konie trojańskie. Chcąc zwiększyć swoje bezpieczeństwo w sieci można zainstalować AOL Shield, której celem jest ochrona użytkownika.

AOL Shield przydaje się szczególnie wtedy, gdy wielokrotnie udostępniamy swoje poufne dane w sieci – np. w trakcie korzystania z konta bankowego czy też rozmaitych serwisów społecznościowych. Specjalna technologia oferuje szyfrowanie w czasie rzeczywistym i ukrywa dane wpisywane na klawiaturze (np. hasła), dzięki czemu nie mogą zostać one przechwycone przez niepowołane osoby.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

szybki, lekki, pracuje na silniku Chrominium, większe bezpieczeństwo przeglądania
domyślnie ustawiona wyszukiwarka AOL, brak możliwości zmiany domyślnej wyszukiwarki i nowej karty (przynajmniej takie opcji nie znalazłem)
ocena użytkownika
21.01.2016 13:41 • Recenzja do wersji 1.0.17.0

Przeglądarkę AOL Shield postanowiłem przetestować, gdy tylko dowiedziałem się o niej w jednym z artykułów. I szczerze przyznam na razie jestem na prawdę zadowolony z użytkowania. Podobnie jak w innych klonach Chrome interfejs nie został zmieniony, a wszystkie dodatki z Chrome Web Store działają bez zarzutu. Nie miałem okazji, ani możliwości sprawdzenia opcji bezpieczeństwa (szyfrowanie, itp.), jednakże na różnych portalach czytałem, że to na prawdę działa i wykradnięcie osobistych informacji staje się bardzo utrudnione. W moim przypadku jest to także pierwsza przeglądarka oparta o projekt Chrominium, która nie "muli" (uwierzcie próbowałem wielu począwszy od Google Chrome, jednak mój komputer chyba za nimi nie przepadał). Oczywiście AOL Shield ma pewne minusy, a właściwie na razie udało mi się dopatrzyć dwóch, ale dosyć irytujących - domyślna wyszukiwarka AOL i domyślna strona startowa (i nowej karty) AOL.com, których nie można zmienić (lub ja takiej opcji nie znalazłem - jeżeli ktoś zna sposób niech da znać). Oczywiście nie jest to bardzo uciążliwe, jednak przyzwyczajenia robią swoje i na początku często wpisywałem frazę w pasek adresu, co skutkowało odwiedzeniem niezbyt użytecznej (przynajmniej w naszym regionie) wyszukiwarki AOL. W ogólnym rozrachunku wydaje mi się, że ta przeglądarka zostanie moją domyślną i jeżeli nie zacznie spowalniać lub straci wsparcie twórców to raczej nieprędko z niej zrezygnuje ;)