Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Asystent od Google w rękach Albatrosa

Od pewnego czasu stałem się fanem inteligentnego asystenta od Google, który miał swoją premierę na konferencji deweloperskiej w maju 2016 roku, a w lutym bieżącego roku został zaimplementowany do aktualizacji aplikacji Google na Androida. Dziś na łamach swojego bloga chciałbym przedstawić działanie asystenta i jego konfigurację.

Konfiguracja urządzenia do współpracy z Google Assistant

Mając skonfigurowany np. telefon pod region polski, to niestety uruchomi się Google Now. Musimy zmienić region i język. Region na United States, a język na English US. Po tej operacji musimy udać się do sklepu Play w celu reinstalacji aplikacji Google. Po ponownej instalacji aktualizacji wyszukiwarki przytrzymujemy klawisz „Home” i przechodzimy do konfiguracji asystenta zgodnie ze zrzutami ekranu.

Jakich komend najczęściej używam, czyli przegląd przykładowych instrukcji dla sztucznej inteligencji

"Call"

Przeważnie tę komendę wykorzystuje podczas prowadzenia samochodu, ponieważ fabryczna stacja multimediów nie posiada polskich komend głosowych, a angielskie nie rozumieją polskich nazw z książki telefonicznej.„What’s the weather like”

Google wyłączył aplikację YouTube dla telewizorów z roku 2012 i co teraz?

W dniu 30-stego czerwca roku bieżącego Google, czyli dostawca aplikacji YouTube dezaktywował ostatnie wydanie oparte o technologię Flash. Najbardziej dotknęła telewizory z roku modelowego 2012, które nie posiadają HTML5. Rozumiem, że aplikacja oparta o Flash nie była jakoś stabilna, bo na moim 32”Philipsie potrafiła się zawiesić, ale dało coś oglądnąć ze śmietnika zwanego YouTube.

Niestety aplikacja nie nasza, a telewizor nie ma wsparcia – stanowisko producenta

Od kilku tygodni przed wyłączeniem aplikacji YouTube wyświetlała się plansza informująca, że w dniu 30 czerwca aplikacja przestanie działać. Skontaktowałem się z producentem swojego telewizora, czyli z Philipsem. Zapytałem konsultanta, czy wiedzą, że aplikacja przestanie działać i czy mają jakieś rozwiązanie. Konsultant powiedział, że aplikacja YouTube nie należy do Philipsa i nie planują ani łatki, ani aktualizacji z powodu zakończeniu wsparcia dla telewizora z serii 3500.

Mam telewizor z nie działającym YouTubem, a potrzebuje tej aplikacji – co teraz?

Google zaleca Chromecast’a albo przystawkę z Android TV w swojej informacji dotyczącej dezaktywacji aplikacji YouTube dla telewizorów z infrastrukturą Flash. Chromecast kosztuje ok.

Nie umiem w Snapchat – wywiad ze samym sobą

Od kilku lat byłem aktywnym użytkownikiem aplikacji Snapchat. Obecnie jestem pasywnym członkiem społeczeństwa opisywanej aplikacji, który bardziej ogląda czyjeś relacje z różnych czynności życiowych, niż wrzuca godziny materiałów na serwery tejże aplikacji. Dziś w swoim artykule chciałbym przedstawić, co obecnie odpycha mnie od tej platformy, a co powinno być poprawione.

Wywiad ze samym sobą

Autorze drogiego bloga o co chodziło w „Nie umiem w Snapchat”?

Powiem szczerze, że po dłuższej przerwie spowodowanej tym że korzystałem z telefonu, który miał platformę Windows Phone powróciłem ponownie do Androida. Pierwszą rzeczą, którą zrobiłem po rozpakowaniu telefonu była instalacja Snapchata. I nastał kryzys, który trwa do dziś, a właściwie codziennie odpowiadam na pytanie w swoim umyślę „Co mam tam publikować?” zawsze te pytanie prowadzi do błędnej odpowiedzi. Przeważnie to co publikuje powoduje złość i odpowiadanie na głupie pytania obserwujących.

Dlaczego chcesz skasować konto?

Jest wiele problemów powodujących dyskomfort, z korzystania tej aplikacji. Na początek powiem, że ta aplikacja z wersji na wersje jest bardzo ociężała dla pamięci operacyjnej i baterii mojego urządzenia.

Kubuntu 16.04.02 LTS, jako główny system — notatka z porzucenia Windowsa 10

Jakiś czas temu stwierdziłem, że Windows 10 nie jest potrzebny mi na używanym przeze mnie laptopie. Laptop od kilku miesięcy wykorzystuje tylko do przeglądania internetów, oglądania filmów i pisania postów na blog. Pierwotnie miał być Arch Linux, ale nie miałem zbytnio czasu na jego konfigurację. Czy Kubuntu ,jest dobrym pomysłem jako główny system. Wiem, że prawie rok temu opisywałem tę dystrybucję, ale wtedy system był zainstalowany na jedyną dobę i na komputerze z Core 2 Duo, 2GB ram.

Zachowanie laptopa po instalacji Kubuntu

System porównaniu do Windows 10 Home startuje bardzo szybko, mimo iż laptop posiada tylko dysk talerzowy. Kubuntu wymaga krótszego czasu na „ogarnięcie się” po starcie, ponieważ nie mam nic w auto starcie i nie startują niepotrzebne usługi. Bateria w Windows 10 wytrzymywała do czterech godziny, a w Linuksie wytrzymuje równe 4h 30 minut. Wszystko działało od razu po instalacji.

Darmowe pakiety biurowe nie są złe – na przykładzie WPS Office

Przez wiele lat w moim domu królował Microsoft Office, który od dobrych trzech lat został zastąpiony przez darmowe odpowiedniki. Po tych trzech latach moja opinia jest taka, że dla użytkownika domowego, który nie potrzebuje funkcji oferowanych jedynie przez pakiet biurowy,z Redmond darmowy odpowiednik staje na wysokości zadania, w celu napisania jakiegoś dokumentu czy też wykonania zadania domowego przez dziecko. Na komputerach, którymi się zajmuje instalowany, jest LibreOffice, lub WPS Office. Wszystko zależne jest od upodobań użytkownika. Dziś na łamach bloga chciałbym przedstawić swoje odczucia z użytkowania pakietu WPS Office.

Co zawiera ten pakiet biurowy

Pakiet WPS Office zawiera edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny i narzędzie do tworzenia prezentacji, czyli podstawowe narzędzia, które są potrzebne w domu. Pakiet możemy zainstalować na komputerach z Linuksem, Windowsem od XP, a skończywszy na 10 i na urządzeniach mobilnych z iOS i Android.

Zalety

Pełna kompatybilność z formatem MS Office 2007 i 2003

Większość ludzi korzysta z Microsoft Office, ponieważ obawia się braku kompatybilności z formatem doc., lub docx. przez darmowe odpowiedniki.

Przedstawiciel wyrobu a’la iPod Shuffle w rękach Albatrosa

Przez jakiś czas poszukiwałem taniego odtwarzacza MP3, ponieważ w niektórych sytuacjach noszenie 5,5” calowego smartphone grozi wymianą wyświetlacza. Na aukcjach internetowych znalazłem MP3 kosztujące od niecałych 5 zł aż do 20 zł wyglądające jak pewien produkt od Apple. Manta MM269 jest przedstawicielem wyrobu wyglądającego jak piąta woda po kisielu iPoda Shuffle drugiej generacji. Czy tani odtwarzacz nadaje się do czegoś?. Dziś na to pytanie odpowiem.

Obudowa, co w opakowaniu i pojemność pamięci urządzenia

Obudowa została wykonana z aluminium jak każdy przedstawiciel bieda Shuffle. MP3 jest dostępny w kilku kolorach:

W opakowaniu oprócz instrukcji, która została wydrukowana, na tanim papierze znajduje się kabel mini USB i słuchawki. Urządzenie z powodu redukcji ceny nie ma kości pamięci Flash i podczas zakupu musimy mieć kartę micro SD. Maksymalnie te urządzenie przyjmuje 32 GB. W moim urządzeniu znajduje się karta 2 GB, ponieważ taką miałem wolną do wykorzystania.

Zacznijmy od wad

Słuchawki, które są w zestawie ,pamiętam jeszcze ,z czasów przenośnych radyjek z odpustu. Nadają się jedynie do pozostawienia w opakowaniu.

Pocket PC – o technologi przed rewolucją smartphone

Kiedyś na łamach swojego bloga opisywałem Wam mój palmtop z funkcją telefonu, czyli Qtek S110. Jednak przeglądając materiał, sprzed kilku miesięcy stwierdziłem ,że czegoś tu brakuje, więc opiszę kilka słów o tej platformie.

Handheld PC, Palm-size PC – prekursorzy mobilności

Microsoft w czasach, kiedy telefonia komórkowa w Polsce się rozwijała, stworzyła system Windows CE. Windows CE będzie się Wam kojarzyć z urządzeniami nawigacyjnymi i z chińskimi laptopami. Jednak Microsoft rozwija do dziś tą gałąź systemów dla inteligentnych rozwiązań oraz dla fabrycznych nawigacji, które można nabyć u producenta samochodów. Ten, że system na początku był zaprojektowany dla Handheldów oraz Palm-size PC. Handheld PC był urządzeniem, który był moim zdaniem mobilnym dodatkiem do stacjonarnego komputera. Miał dotykowy ekran, klawiaturę oraz działał dobrze w tych czasach na baterii. Producent takiego komputerka musiał spełniać pewne standardy procesora, ekranu i wielu innych rzeczy. System używał pamięci ROM, więc po wyczerpaniu baterii zabezpieczającej zapis groził nam hard reset. Palm-size PC był prekursorem PDA, lecz nieudanym przez kilka niedopatrzeń Microsoftu.

Windows 10 i 7 na jednym urządzeniu — gdzie, co i jak?

Z Windowsa 10 korzystam od czasu premiery, czyli od 29 lipca 2015 roku. Przez ten okres wyrobiłem opinię, że ten system przypomina rollercoaster. Raz jest wszystko dobrze, a na drugi dzień wyskakuje jakiś problem. Na moim laptopie zainstalowałem obok dziesiątki Windowsa 7, ponieważ chciałem stabilny system do pracy z programami, które mam na swoim komputerze stacjonarnym. Dziś w swoim artykule chciałem pokazać jak skonfigurować laptopa, czy też komputer, który ma tablicę partycji GPT i działa w trybie UEFI.

Włączamy Secure Boot oraz zmieniamy z GPT na MBR

Bohaterem naszego doświadczenia, będzie laptop Dell Inspiron 3542. Jeśli używasz laptopa innej marki, to należy znaleźć informację w Internecie jak uruchomić tryb Secure Boot. Aktualnie nowe urządzenia mają tablicę partycji GPT. Niestety, jeśli chcemy zainstalować czy to Windowsa 10, czy Windowsa 7 w bez konwersji tablicy partycji to Windows wyświetli taki błąd. W takiej sytuacji należy zrobić tak jak w następującej instrukcji.Na załączonym filmie prezentuje uruchomienie Secure Boot dla Della Inspiron 3542

Konwertowanie tablicy partycji z GPT na MBR

Powrót do przeszłości za pięć złotych – o „słuchawkach” z chińczyka

Jeszcze kilkanaście lat temu Bluetooth nie był powszechnie dostępny i kierowcy musieli montować dedykowane do danego modelu telefonu urządzenie głośnomówiące lub zakupić monofoniczną słuchawkę z mikrofonem podłączaną do złącza 2,5 mm, lub do autorskiego rozwiązania. Jest rok 2017 i ja zapomniałem słuchawek. Poszedłem do chińczyka i kupiłem słuchawki. Zapłaciłem i wyjąłem z opakowania produkt, a tu zonk. W cenie kawy dostałem monofoniczny zestaw słuchawkowy. Czy warto było? – sprawdźmy.

Wygląd słuchawki

Dlaczego EuroNcap to bujda? – o testach zderzeniowych słów kilka

Każde nowe auto wchodzące na rynek przechodzi test zderzeniowy. Jest wiele organizacji, które wykonują takie testy. Dziś na łamach mojego artykułu przedstawię trzy, które mają różne procedury testu.

  • EuroNCAP – obszar Europy
  • LatinNCAP – obszar Ameryki Łacińskiej
  • IIHS (Insurance Institute for Highway Safety) – obszar USA

Bezpieczeństwo kierowców i pasażerów – dawniej i dziś

Na przykładzie zderzenia, które zostało wykonane w ramach Global NCAP, można zobaczyć, jak bezpieczeństwo kierowców zmieniło się na przeznczeni 25-lat. Nissan Sunny jest dalej sprzedawany w Meksyku, jako Nissan Tsuru. Za niedługo zakończy się jego produkcja z powodu zmiany przepisów.Kierowca Nissana Versa po takim zderzeniu będzie miał obrażenia, które nie będą zagrażać życiu. Spowodowane jest to zmianami podczas ćwierćwiecza. Osoba prowadząca starsze konstrukcyjne auto może przy takim zdarzeniu zginąć. EuroNcapEuroNCAP od wielu lat jest wyznacznikiem bezpieczeństwa w krajach Europejskich. Organizacja ta powstała w 1997 roku. Pierwszym samochodem, który przeszedł test w tej organizacji to Nissan Micra K11.

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłeś(aś) naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.