Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

AOSPExtended – nowy system dla Honora 5x

Kilka dni później po napisaniu ostatniego postu na temat Honora 5x udało mi się odblokować bootloader, a następnie zainstalować recovery i ROM. Na początku miałem LineageOS, lecz miałem problemy z działaniem czytnika linii papilarnych oraz nie działała dioda od powiadomień. Przeglądając, dostępne custom romy zauważyłem bohatera mojego postu. Czy custom rom będzie lepszy od EMUI? Sprawdźmy to!

Dlaczego AOSPExtended?

Wybrałem ten ROM, ponieważ twórcy wydają system, który wspierają dla tego modelu. Został stworzony na podstawie Android Open Source Project, więc system podobny, jak na Pikselach od Google tylko deweloperzy dali funkcje personalizacji. System działa bardzo szybko i sprawnie niż stockowy ROM. Co to jest Gapps?

W pliku Gapss znajdują się pliki, za pomocą których będziesz mógł korzystać z usług Google.

Plusy tego romu

Działają wszystkie funkcje telefonu

Główną obawą przed zmianą romu było to, że telefon będzie działać bez czytnika linii papilarnych, Dual SIM czy też aparat straci na jakości. Po instalacji tego softu wszystkie funkcje telefonu. Bateria trzyma dłużej

Honor 5x ponad rok później

W kwietniu 2016 roku zakupiłem telefon Huawei Honor 5x, który miał mnie oswoić z platformą Android od nowa, ponieważ przez wiele lat byłem użytkownikiem Windows Phone. Gdyby Microsoft wiedział od samego początku, jak przyciągnąć użytkowników oraz deweloperów aplikacji do Windows Phone, a obecnie Windows 10 Mobile to zamiast Honora 5x miałbym jakąś Lumię. Dziś na łamach swego bloga chciałbym przedstawić swoje uwagi na temat ponad rocznego użytkowania tego, że smartphone.

Albatros marudzi, czyli zaczynam od wad

Obecnie telefon denerwuje mnie w kilku kwestiach, które chciałbym opisać w tym, że poście. Od kilku miesięcy marudzę na brać NFC, ponieważ bank, w którym mam konto udostępnia płatności telefonem niestety przy pomocy własnej autorskiej aplikacji, ale używałbym, gdybym miał NFC .To jest tylko moje marudzenie. Problematyczne jest WiFi, które nie potrafią naprawić za pomocą łatki. Łączność WiFi w tymże telefonie czasem łapie w trybie „Łączę z siecią, którą chcesz, lecz zawieszę się na Uzyskiwanie adresu IP”. Telefon często nie łączy się z zapamiętaną siecią i usuwanie z zapamiętanych punktów dostępu, a następnie ponowne połączenie siecią nie rozwiązuje problemów.

Asystent od Google w rękach Albatrosa

Od pewnego czasu stałem się fanem inteligentnego asystenta od Google, który miał swoją premierę na konferencji deweloperskiej w maju 2016 roku, a w lutym bieżącego roku został zaimplementowany do aktualizacji aplikacji Google na Androida. Dziś na łamach swojego bloga chciałbym przedstawić działanie asystenta i jego konfigurację.

Konfiguracja urządzenia do współpracy z Google Assistant

Mając skonfigurowany np. telefon pod region polski, to niestety uruchomi się Google Now. Musimy zmienić region i język. Region na United States, a język na English US. Po tej operacji musimy udać się do sklepu Play w celu reinstalacji aplikacji Google. Po ponownej instalacji aktualizacji wyszukiwarki przytrzymujemy klawisz „Home” i przechodzimy do konfiguracji asystenta zgodnie ze zrzutami ekranu.

Jakich komend najczęściej używam, czyli przegląd przykładowych instrukcji dla sztucznej inteligencji

"Call"

Przeważnie tę komendę wykorzystuje podczas prowadzenia samochodu, ponieważ fabryczna stacja multimediów nie posiada polskich komend głosowych, a angielskie nie rozumieją polskich nazw z książki telefonicznej.„What’s the weather like”

Google wyłączył aplikację YouTube dla telewizorów z roku 2012 i co teraz?

W dniu 30-stego czerwca roku bieżącego Google, czyli dostawca aplikacji YouTube dezaktywował ostatnie wydanie oparte o technologię Flash. Najbardziej dotknęła telewizory z roku modelowego 2012, które nie posiadają HTML5. Rozumiem, że aplikacja oparta o Flash nie była jakoś stabilna, bo na moim 32”Philipsie potrafiła się zawiesić, ale dało coś oglądnąć ze śmietnika zwanego YouTube.

Niestety aplikacja nie nasza, a telewizor nie ma wsparcia – stanowisko producenta

Od kilku tygodni przed wyłączeniem aplikacji YouTube wyświetlała się plansza informująca, że w dniu 30 czerwca aplikacja przestanie działać. Skontaktowałem się z producentem swojego telewizora, czyli z Philipsem. Zapytałem konsultanta, czy wiedzą, że aplikacja przestanie działać i czy mają jakieś rozwiązanie. Konsultant powiedział, że aplikacja YouTube nie należy do Philipsa i nie planują ani łatki, ani aktualizacji z powodu zakończeniu wsparcia dla telewizora z serii 3500.

Mam telewizor z nie działającym YouTubem, a potrzebuje tej aplikacji – co teraz?

Google zaleca Chromecast’a albo przystawkę z Android TV w swojej informacji dotyczącej dezaktywacji aplikacji YouTube dla telewizorów z infrastrukturą Flash. Chromecast kosztuje ok.

Nie umiem w Snapchat – wywiad ze samym sobą

Od kilku lat byłem aktywnym użytkownikiem aplikacji Snapchat. Obecnie jestem pasywnym członkiem społeczeństwa opisywanej aplikacji, który bardziej ogląda czyjeś relacje z różnych czynności życiowych, niż wrzuca godziny materiałów na serwery tejże aplikacji. Dziś w swoim artykule chciałbym przedstawić, co obecnie odpycha mnie od tej platformy, a co powinno być poprawione.

Wywiad ze samym sobą

Autorze drogiego bloga o co chodziło w „Nie umiem w Snapchat”?

Powiem szczerze, że po dłuższej przerwie spowodowanej tym że korzystałem z telefonu, który miał platformę Windows Phone powróciłem ponownie do Androida. Pierwszą rzeczą, którą zrobiłem po rozpakowaniu telefonu była instalacja Snapchata. I nastał kryzys, który trwa do dziś, a właściwie codziennie odpowiadam na pytanie w swoim umyślę „Co mam tam publikować?” zawsze te pytanie prowadzi do błędnej odpowiedzi. Przeważnie to co publikuje powoduje złość i odpowiadanie na głupie pytania obserwujących.

Dlaczego chcesz skasować konto?

Jest wiele problemów powodujących dyskomfort, z korzystania tej aplikacji. Na początek powiem, że ta aplikacja z wersji na wersje jest bardzo ociężała dla pamięci operacyjnej i baterii mojego urządzenia.

Kubuntu 16.04.02 LTS, jako główny system — notatka z porzucenia Windowsa 10

Jakiś czas temu stwierdziłem, że Windows 10 nie jest potrzebny mi na używanym przeze mnie laptopie. Laptop od kilku miesięcy wykorzystuje tylko do przeglądania internetów, oglądania filmów i pisania postów na blog. Pierwotnie miał być Arch Linux, ale nie miałem zbytnio czasu na jego konfigurację. Czy Kubuntu ,jest dobrym pomysłem jako główny system. Wiem, że prawie rok temu opisywałem tę dystrybucję, ale wtedy system był zainstalowany na jedyną dobę i na komputerze z Core 2 Duo, 2GB ram.

Zachowanie laptopa po instalacji Kubuntu

System porównaniu do Windows 10 Home startuje bardzo szybko, mimo iż laptop posiada tylko dysk talerzowy. Kubuntu wymaga krótszego czasu na „ogarnięcie się” po starcie, ponieważ nie mam nic w auto starcie i nie startują niepotrzebne usługi. Bateria w Windows 10 wytrzymywała do czterech godziny, a w Linuksie wytrzymuje równe 4h 30 minut. Wszystko działało od razu po instalacji.

Darmowe pakiety biurowe nie są złe – na przykładzie WPS Office

Przez wiele lat w moim domu królował Microsoft Office, który od dobrych trzech lat został zastąpiony przez darmowe odpowiedniki. Po tych trzech latach moja opinia jest taka, że dla użytkownika domowego, który nie potrzebuje funkcji oferowanych jedynie przez pakiet biurowy,z Redmond darmowy odpowiednik staje na wysokości zadania, w celu napisania jakiegoś dokumentu czy też wykonania zadania domowego przez dziecko. Na komputerach, którymi się zajmuje instalowany, jest LibreOffice, lub WPS Office. Wszystko zależne jest od upodobań użytkownika. Dziś na łamach bloga chciałbym przedstawić swoje odczucia z użytkowania pakietu WPS Office.

Co zawiera ten pakiet biurowy

Pakiet WPS Office zawiera edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny i narzędzie do tworzenia prezentacji, czyli podstawowe narzędzia, które są potrzebne w domu. Pakiet możemy zainstalować na komputerach z Linuksem, Windowsem od XP, a skończywszy na 10 i na urządzeniach mobilnych z iOS i Android.

Zalety

Pełna kompatybilność z formatem MS Office 2007 i 2003

Większość ludzi korzysta z Microsoft Office, ponieważ obawia się braku kompatybilności z formatem doc., lub docx. przez darmowe odpowiedniki.

Przedstawiciel wyrobu a’la iPod Shuffle w rękach Albatrosa

Przez jakiś czas poszukiwałem taniego odtwarzacza MP3, ponieważ w niektórych sytuacjach noszenie 5,5” calowego smartphone grozi wymianą wyświetlacza. Na aukcjach internetowych znalazłem MP3 kosztujące od niecałych 5 zł aż do 20 zł wyglądające jak pewien produkt od Apple. Manta MM269 jest przedstawicielem wyrobu wyglądającego jak piąta woda po kisielu iPoda Shuffle drugiej generacji. Czy tani odtwarzacz nadaje się do czegoś?. Dziś na to pytanie odpowiem.

Obudowa, co w opakowaniu i pojemność pamięci urządzenia

Obudowa została wykonana z aluminium jak każdy przedstawiciel bieda Shuffle. MP3 jest dostępny w kilku kolorach:

W opakowaniu oprócz instrukcji, która została wydrukowana, na tanim papierze znajduje się kabel mini USB i słuchawki. Urządzenie z powodu redukcji ceny nie ma kości pamięci Flash i podczas zakupu musimy mieć kartę micro SD. Maksymalnie te urządzenie przyjmuje 32 GB. W moim urządzeniu znajduje się karta 2 GB, ponieważ taką miałem wolną do wykorzystania.

Zacznijmy od wad

Słuchawki, które są w zestawie ,pamiętam jeszcze ,z czasów przenośnych radyjek z odpustu. Nadają się jedynie do pozostawienia w opakowaniu.

Pocket PC – o technologi przed rewolucją smartphone

Kiedyś na łamach swojego bloga opisywałem Wam mój palmtop z funkcją telefonu, czyli Qtek S110. Jednak przeglądając materiał, sprzed kilku miesięcy stwierdziłem ,że czegoś tu brakuje, więc opiszę kilka słów o tej platformie.

Handheld PC, Palm-size PC – prekursorzy mobilności

Microsoft w czasach, kiedy telefonia komórkowa w Polsce się rozwijała, stworzyła system Windows CE. Windows CE będzie się Wam kojarzyć z urządzeniami nawigacyjnymi i z chińskimi laptopami. Jednak Microsoft rozwija do dziś tą gałąź systemów dla inteligentnych rozwiązań oraz dla fabrycznych nawigacji, które można nabyć u producenta samochodów. Ten, że system na początku był zaprojektowany dla Handheldów oraz Palm-size PC. Handheld PC był urządzeniem, który był moim zdaniem mobilnym dodatkiem do stacjonarnego komputera. Miał dotykowy ekran, klawiaturę oraz działał dobrze w tych czasach na baterii. Producent takiego komputerka musiał spełniać pewne standardy procesora, ekranu i wielu innych rzeczy. System używał pamięci ROM, więc po wyczerpaniu baterii zabezpieczającej zapis groził nam hard reset. Palm-size PC był prekursorem PDA, lecz nieudanym przez kilka niedopatrzeń Microsoftu.

Windows 10 i 7 na jednym urządzeniu — gdzie, co i jak?

Z Windowsa 10 korzystam od czasu premiery, czyli od 29 lipca 2015 roku. Przez ten okres wyrobiłem opinię, że ten system przypomina rollercoaster. Raz jest wszystko dobrze, a na drugi dzień wyskakuje jakiś problem. Na moim laptopie zainstalowałem obok dziesiątki Windowsa 7, ponieważ chciałem stabilny system do pracy z programami, które mam na swoim komputerze stacjonarnym. Dziś w swoim artykule chciałem pokazać jak skonfigurować laptopa, czy też komputer, który ma tablicę partycji GPT i działa w trybie UEFI.

Włączamy Secure Boot oraz zmieniamy z GPT na MBR

Bohaterem naszego doświadczenia, będzie laptop Dell Inspiron 3542. Jeśli używasz laptopa innej marki, to należy znaleźć informację w Internecie jak uruchomić tryb Secure Boot. Aktualnie nowe urządzenia mają tablicę partycji GPT. Niestety, jeśli chcemy zainstalować czy to Windowsa 10, czy Windowsa 7 w bez konwersji tablicy partycji to Windows wyświetli taki błąd. W takiej sytuacji należy zrobić tak jak w następującej instrukcji.Na załączonym filmie prezentuje uruchomienie Secure Boot dla Della Inspiron 3542

Konwertowanie tablicy partycji z GPT na MBR