Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Androapka #3: Zedge

Ciekawa tapeta witająca nas z samego rana czy przyjemny dla ucha dzwonek umilający wstawanie (czasem potrafi być przyjemne ;) ) to tylko niektóre małe urozmaicenia jakie stosujemy w naszych smartfonach czy tabletach. Ale czy tak łatwo jest znaleźć coś interesującego, a zarazem ładnego? Tak :) Z pomocą przychodzi nam właśnie aplikacja ZEDGE.

Co to takiego? Jest to bardzo duża baza dzwonków, dźwięków powiadomień czy tapet dla naszego urządzenia. Co ją wyróżnia? Z pewnością bardzo fajną właściwością jest fakt, że aplikacja "wie" jakiej rozdzielczości tapet potrzebujemy i pokazuje nam tylko te, które ten wymóg spełniają. To znacznie upraszcza znalezienie fajnej tapety – po prostu wiemy że będzie pasowała.

Aplikacja w swojej najnowszej wersji zbudowana jest bardzo ładnie. Mamy cztery "ekrany' główne:

  • Popular (popularne)
  • Recent (nowe, ostatnio dodane)
  • Featured (polecane)
  • Categories (kategorie)

do których dostęp uzyskujemy przeciągając palcem na bok pozostałe. Coś w tylu "kart" – intuicyjne, proste i miłe dla oka. Oczywiście istnieje także wysuwane menu, gdzie znajdziemy poszczególne działy tej wielkiej bazy jak tapety, dzwonki, "żywe" tapety, uzyskamy dostęp do wcześniej przez nas pobranych materiałów czy zmienimy ustawienia aplikacji. Tutaj warto zwrócić uwagę na możliwość ustawienia filtra rodzinnego czy interwału czasowego pozwalającego na zmianę po określonym czasie tapety naszego urządzenia – z listy wcześniej przez nas pobranych.

Dodatkowo znajdziemy tam także FAQ, możliwość kontaktu z twórcami czy inne informacje. Jak prezentują się wyniki? W porządku – mamy dwa rzędy tapet, które w miarę przewijania ciągle są ładowane. Nic się nie zacina – wszystko działa płynnie. Po tapnięciu na interesujący nas obrazek widzimy go w całej okazałości, możemy go oczywiście pobrać czy poprzez przesunięcie palcem otwarcia karty z informacjami na temat dodatku.

Oczywiście oprócz ręcznego wybierania kategorii istnieje także wyszukiwarka uruchamiana za pomocą lupy w prawym górnym rogu ZEDGE. Wystarczy wpisać słowo by po chwili ujrzeć nie listę materiałów, lecz listę kategorii (tapety, dzwonki itd.) wraz z liczbą materiałów znalezionych na dany temat. Dzięki temu szukając tapety nie musimy "przekopywać" się przez zbędne dla nas w tym momencie np. Dzwonki, lecz od razu wchodzimy do żądanej kategorii wyników wyszukiwania.

Podsumowując ZEDGE to bardzo przydatna aplikacja potrafiąca zmienić oblicze naszego urządzenia – niezależnie czy jest to tablet czy smartfon nie do poznania. Ogromna baza materiałów powinna zadowolić każdego poszukiwacza tapet czy innych dodatków. Warto zainstalować i poszperać w poszukiwaniu naszej ulubionej tapety.

Oczywiście każdy ma własne zdanie dotyczące danych kwestii nie zamierzam go w żaden sposób podważać, czy obrażać kogokolwiek w jakikolwiek sposób. Przepraszam także za ewentualne błędy.  

oprogramowanie urządzenia mobilne inne

Komentarze

0 nowych
Scorpions.B REDAKCJA  23 #1 15.12.2013 19:18

Szkoda, że w obecnym stanie mojemu wyświetlaczowi nic nie pomoże. Jednak opisana przez Cb apka naprawdę godna polecenia. Z serwisu Zedge korzystam już od kilku lat ;)

djDziadek   17 #2 15.12.2013 19:24

A jakich uprawnień wymaga ściągnięcie tapety, albo dzwonka?

~FraQu   6 #3 15.12.2013 20:04

@djDziadek
A jakich uprawnień wymaga aplikacja ustawiająca dzwonek do każdego kontaktu z osobna?

freyah   18 #4 15.12.2013 20:07

Mam do Zedge ogromny sentyment- pierwszy raz zalogowałam się na ich stronie w 2006 roku, ale od dłuższego czasu już nie korzystam, bo nie mam takiej potrzeby :)

djDziadek   17 #5 15.12.2013 21:36

~FraQu - nie wiem, ponieważ mam to u siebie dostępne bez żadnych dodatkowych aplikacji...

arlid   16 #6 16.12.2013 08:39

@djDziadek
Postaram się zrobić zrzut ekranu z uprawnieniami :) Ale to jak będę miał możliwość - nie pamiętam po prostu.

@freyah
Może nowa tapeta do nowego telefonu ;) ?

j3rusal3m   4 #7 16.12.2013 15:27

Proszę, zrzut ekranu z uprawnieniami :)

http://img834.imageshack.us/img834/7616/r9di.png

~FraQu   6 #8 16.12.2013 16:24

@djDziadek
A co standardowo w Androidzie tego nie ma? Pewnie, że jest.
Odczytywanie i modyfikowanie kontaktów jest tylko po to aby z poziomu aplikacji zmienić dla nich dzwonek.

[quote]Millions of people have put their trust into ZEDGE and we want to keep it that way. Here's the background on why we ask for certain permissions:

YOUR PERSONAL INFORMATION, READ CONTACT DATA and WRITE CONTACT DATA
We need this permission in order to set contact ringtones in the app. Without this it's impossible to offer the "set as contact ringtone" feature which many of you appreciate. We DO NOT read, transfer, store or use any of your personal information or contact data. This permission has always been required - we did not add it recently.[/quote]

djDziadek   17 #9 16.12.2013 16:47

@~FraQu - wiem, że jest i dlatego zastanawiam się po kiego grzyba dodatkowa aplikacja do tego typu rzeczy, przecież indywidualny dzwonek również można ustawić w Androidzie...
ale z drugiej strony: do ściągania dzwonków (tylko do ściągania) sam na WP8 używam aplikacji "free ringtones" :)
Jednak do personalizowania samych kontaktów, tudzież przypisywania indywidualnych dzwonków nie potrzebuję już żadnej aplikacji... to takie trochę dublowanie funkcji - tak mi się wydaje...

djDziadek   17 #10 16.12.2013 16:49

@j3rusal3m i @~FraQu - dzięki za informacje o uprawnieniach, przynajmniej tutaj nie ma żenujących informacji o potrzebie dostępu do wszystkiego co jest w telefonie...

minstreldesign   5 #11 17.12.2013 07:07

Nie wiem jak się ma Zedge na chwilę obecną, jednakże próba uruchomienia tej aplikacji kilkanaście dni temu na Xperia Arc S kończyła się szybkim FC (ang. force close). Z opisów w Google Store wynikało, iż nie jestem odosobnionym przypadkiem, jednak ufność w tego typu "źródło informacji" bywa często zgubna. Mimo wszystko, nie tracąc zbędnego czasu na rozwikływanie problemów Zedge, powróciłem do Wallbase, który może stanowić niezły zamiennik. Co prawda aplikacja dysponuje jedynie bazą tapet, jednak sama baza, tak jak i w wersji komputerowej, jest przepastna ;)

arlid   16 #12 17.12.2013 07:43

@j3rusal3m
Dzięki za podanie tych informacji wcześniej :)

@djDziadek
Chodzi bardziej o same pobieranie tapet (już dopasowanych do urządzenia) i innych dodatków. Samo ustawienie tych rzeczy to myślę taki "smaczek" i ułatwienie, ie musimy szukać w opcjach zmiany tapety - wciskamy guzik i gotowe.

@minstreldesign
A próbowałeś uruchamiać na 4.2? Czasem po aktualizacji nie wszystko działa jak trzeba, jednak szybko zostają wypuszczone aktualizacje aplikacji. Możesz spróbować ponownie :)

~FraQu   6 #13 17.12.2013 12:49

@djDziadek #9
Jakby takiej standardowej funkcji brakowało w tej aplikacji, to moim zdaniem byłoby to ograniczanie funkcjonalności.
Lepiej mi się zmienia dzwonek kontaktu od razu z poziomu aplikacji. Mało komu by się chciało latać miedzy ekranami i kolejnymi ustawieniami. A tak masz to szybko po ręką w jednej aplikacji, która akurat do tego służy.