Android 8.1 Oreo wyłapie i ujarzmi aplikacje drenujące akumulator

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Pytając użytkowników smartfonów, jakiej rewolucji tak naprawdę by chcieli, większość zgodnie odpowie, że nowej generacji akumulatorów, które zapewnią długi czas pracy na jednym ładowaniu. Zanim jednak nowe akumulatory się pojawią, pozostanie walka z wykorzystaniem oprogramowania o jak najrzadsze sięganie po ładowarkę.

Pomóc w wydłużeniu czasy pracy ma nowa funkcja, która zostanie wprowadzona w Androidzie 8.1 Oreo. W mobilnym systemie operacyjnym Google aplikacje, które najbardziej drenują akumulator zostaną odpowiednio oznaczone.

W ustawieniach, na liście przedstawiającej zużycie energii przez poszczególne aplikacje, zostaną one oznaczone czerwoną ikonką baterii. Dodatkowo pojawi się informacja, która przedstawi jaka funkcja aplikacji odpowiada za szybkie wyczerpywanie się zgromadzonej w akumulatorze energii, np. częste zapytania o lokalizację.

Dodatkowo po kliknięciu na aplikację znajdującą się na liście, otrzymamy podpowiedzieć, która pozwoli zmniejszyć zapotrzebowanie na zasoby akumulatora. Przykładowo w aplikacji zbyt często pytającej o położenie, zostanie zasugerowane wyłączenie lokalizacji.

Nowa funkcja jest obecnie sprawdzana w testowych wersjach Androida Oreo. Trafi ona do użytkowników wraz z wydaniem aktualizacji do stabilnej wersji Androida 8.1.

© dobreprogramy