Androidowy tablet Nokia N1 już w sprzedaży w Europie, kosztuje ok. 1300 zł (Aktualizacja)

Strona główna Aktualności

O autorze

Pod koniec zeszłego roku Nokia pokazała swój pierwszy androidowy tablet, model N1. Sprzedaż ruszyła na początku tego roku, ale tylko w Chinach. Urządzenie można było kupić w kilku wybranych sklepach w Europie, ale nie było tanie. Teraz jednak tablet trafia do oficjalnej dystrybucji przez oficjalny sklep Nokii w Wielkiej Brytanii, który realizuje wysyłki też do Polski.

Przypomnijmy parametry tego ciekawego urządzenia mobilnego, pierwszego jakie Nokia zaprojektowała po sprzedaniu Microsoftowi swojego działu mobilnego. Wykorzystano czterordzeniowy procesor Intel Atom Z3580 taktowany zegarem 2,33 GHz oraz 2 GB RAM i 32 GB pamięci masowej flash NAND. W metalowej obudoweie o grubości 6,9 mm osadzono wyświetlacz o przekątnej 7,9”, który oferuje rozdzielczość 2048 × 1536 pikseli. Do tego dochodzą przednia kamerka 5 Mpix i tylna 8 Mpix, akumulator 5300 mAh, głośniki stereo, łączność radiowa przez Wi-Fi 802.11 b/g/n i co chyba najciekawsze – złącze USB Type-C. Tablet działa pod kontrolą Androida 5.0 Lollipop z autorskim interfejsem Nokii.

To co najważniejsze, to cena – 219 funtów, czyli ok. 1300 zł. Jeśli cena taka za sprzęt Nokii wam odpowiada, to zapraszamy do sklepu.

Aktualizacja

Ktoś się w Nokii najwyraźniej pospieszył. Po kilku godzinach od uruchomienia sklepu pojawił się w nim komunikat, że to tylko wersja testowa i zamówienia nie będą realizowane.

© dobreprogramy
s